Kvalifikace na Republikové finále ve volejbalu dívek a chlapců

Autor: Mgr. Monika Sedláčková <sedlackova(at)ghb.cz>, Téma: Sport, Vydáno dne: 15. 11. 2023

V úterý 14. 11. 2023 odjely naše volejbalové týmy chlapců a dívek do Žďáru nad Sázavou na kvalifikaci o Republikové finále týmů středních škol ve volejbale, kam postupuje pouze šest nejlepších družstev z celé České republiky. Hráči a hráčky GHB se jako vítězové z kraje Vysočina utkali s nejlepšími z Jihomoravského kraje a Pardubického kraje.V úterý 14. 11. 2023 odjely naše volejbalové týmy chlapců a dívek do Žďáru nad Sázavou na kvalifikaci o Republikové finále středních škol ve volejbale, kam postupuje pouze šest nejlepších družstev z celé České republiky. Hráči a hráčky GHB se jako vítězové z kraje Vysočina utkali s nejlepšími z Jihomoravského kraje a Pardubického kraje.

Naše studentky, které hrály ve složení Hejtmánková Klára 4.C, Coufalová Aneta 4.D, Vašíčková Renáta 4.D, Chládková Barbora 8.A, Salivarová Adriana 8.A, Zíková Tereza 8.A, Valová Veronika 7.A, Papežová Jana 6.A a Pátková Ema 6.A, se postupně utkaly s Gymnáziem Lanškroun a se Sportovním gymnáziem Ludvíka Daňka Brno. Chlapci, kteří hráli ve složení Hencl David 4.C, Loskot David 4.C, Mühlfait Lukáš 3.C, Vacek Jan 7.A, Juda Jakub 2.D, Pátek Antonín 5.A, Klaus Matyáš 1.D a Sedláček Jáchym 1.C, měli za soupeře Gymnázium Kpt. Jaroše Brno a Střední průmyslovou školu chemickou Pardubice. 

Naši volejbalisté se nejprve střetli se Střední průmyslovou školou chemickou Pardubice, kterou porazili 2 : 1 na sety, přičemž ve zkrácené hře zcela dominovali. Bylo tedy jasné, že pokud studenti GHB zvítězí i nad brněnským gymnáziem, postoupí na Republikové finále. První set byl poměrně jasnou záležitostí ve prospěch našich hráčů. Nicméně ve druhém setu soupeři z Brna zpřesnili svou hru a druhé dějství získali pro sebe. O postupujícím týmu na RF tak musela rozhodnout zkrácená hra, kterou bohužel nejtěsnějším možným způsobem 13 : 15 vyhráli chlapci z Gymnázia Kpt. Jaroše Brno. Havlíčkobrodští volejbalisté tak v kvalifikaci o RF obsadili krásné druhé místo. Chlapcům moc děkujeme za skvělou reprezentaci školy a gratulujeme k výbornému výsledku. Pevně věříme, že příští rok už Republikové finále klapne.

Prvními soupeřkami našich volejbalistek bylo Gymnázium Lanškroun, které ve svých řadách mělo také extraligové hráčky. Havlíčkobrodské studentky ovšem zúročily své zkušenosti a dlouholetou sehranost, když vyhrály hladce 2: 0 na sety. Podobně jako u chlapci, i naše dívky, musely zdolat hráčky z Brna. Už při rozehrání bylo jasné, že zvítězit nad studentkami sportovního gymnázia, které je líhní vrcholových sportovců, nebude vůbec snadná záležitost. To se potvrdilo už v prvním setu, kdy jihomoravské hráčky zasypaly naše volejbalistky nekompromisním servisem i útokem. I přesto, že se naše dívky z tvrdého nástupu soupeřek oklepaly a výrazně zlepšily svou hru, na obrat ve vývoji setu to již nestačilo. První set tak těsně ztratily 23 : 25. Druhý set byl vyrovnanou partií, nicméně závěr už patřil našim hráčkám, když vyhrály 25 : 22. Vítěznou vlnu si naše dívky přenesly i do tiebreaku, kdy se brňanky nestačily divit. Naše bloky byly naprosto nepropustné a smeče milimetrově přesné a tvrdé. Zkrácenou hru naše skvělé volejbalistky vyhrály 15 : 3 a zajistily si postup mezi šest nejlepších týmů na Republikové finále ve volejbalu, které se uskuteční 28. - 29. 11. v Jablonci nad Nisou. Dívkám k tomuto senzačnímu úspěchu moc a moc gratulujeme a děkujeme za parádní reprezentaci naší školy.