Letní sportovní kurz Polnička

Autor: Mgr. Monika Sedláčková <sedlackova(at)ghb.cz>, Téma: Sport, Vydáno dne: 12. 09. 2023

Nový školní rok 2023/2024 zahájil výběr studentů třetích ročníků letním sportovním kurzem v malebné obci Polnička. První zářijové pondělí vyrazilo 43 cyklistů do místa konání kurzu.  Pedagogicky je vedli Mgr. Václav Vydlák, Mgr. Eva Kohoutová, Mgr. Radka Pořízová, Mgr. Martin Richter a Mgr. Monika Sedláčková. Zdravotní péče byla zajištěna zkušenou pedagožkou i zdravotnicí Mgr. Gabrielou Kučírkovou. Sportovní kurz naplnil očekávání jak studentů (snad i mnohdy předčil), tak i pedagogů, k čemuž také napomohlo slunečné počasí.Nový školní rok 2023/2024 zahájil výběr studentů třetích ročníků letním sportovním kurzem v malebné obci Polnička. První zářijové pondělí vyrazilo 43 cyklistů do místa konání kurzu.  Pedagogicky je vedli Mgr. Václav Vydlák, Mgr. Eva Kohoutová, Mgr. Radka Pořízová, Mgr. Martin Richter a Mgr. Monika Sedláčková. Zdravotní péče byla zajištěna zkušenou pedagožkou i zdravotnicí Mgr. Gabrielou Kučírkovou.

Sportovní kurz naplnil očekávání jak studentů (snad i mnohdy předčil), tak i pedagogů, k čemuž také napomohlo slunečné počasí. Všichni společně podávali skvělé sportovní výkony, a to jak na jízdních kolech, tak i v rámci jiných sportů. V rámci míčového víceboje se frekventanti kurzu rozdělili do 6 týmů, které mezi sebou soutěžily ve volejbale, stolním tenise (oblíbený kolotoč), nohejbale, tenise a v šestkách. Dále si studenti v Rekreačním areálu Pilák vyzkoušeli discgolf, minigolg, tenis, beach volejbal a fotbal. Samozřejmě nešlo vynechat klasické dětské hřiště a vodní šlapadla. Ubytování, které nám poskytla tamější Sokolovna, bylo skvělé zejména díky tělocvičně. Ta dokonale uspokojila nejen sportovní potřeby studentů, ale také jejich taneční dovednosti, a to až do večerních hodin. Bohatá snídaně a chutný oběd byl zajištěn zdejší školní jídelnou.

Všem zúčastněným patří velké poděkování za pohodový start do nového školního roku, za nalezení vždy správné cesty a výborné sportovní výkony, které se v některých případech proměnily v překonání vlastního já.