Středoškolské odborné práce v republikovém finále

Autor: Mgr. Gabriela Kučírková <kucirkova(at)seznam.cz>, Téma: Různé, Vydáno dne: 27. 06. 2023

Naši sočkaři, Anna Šlechtová (7.A) s prací „Vzdušný welfare ve studentské třídě se zaměřením na kritické hodnoty CO2“ v oboru 8 (Ochrana a tvorba životního prostředí) a Vojtěch Voldřich (7.A) s prací „Tvorba informačního systému pro správu doučování“ v oboru 18 (Informatika), kteří postoupili z prvních míst v Krajském kole, se o víkendu 16. až 18. června utkali v úplném vyvrcholení jejich téměř již roční práce. O své zkušenosti napsali krátký článek, který vystihuje republikovou soutěžní atmosféru.
Anička


Celostátní přehlídka SOČ je nejprestižnější a nejdelší z jednotlivých kol a postoupí na ni
přibližně 14 nejlepších prací z každého oboru. Již na slavnostním zahájení, které se uskutečnilo 16. června je vidět, že akademický svět bere práci SOČ velmi vážně. Na pódiu vystoupilo nemalé množství vysoce postavených osobností ze škol, univerzit, krajů a společností. Obhajoba práce se skládala z pětiminutové prezentace hlavních výsledků práce a následné patnáctiminutové diskuze. Kompletní výsledky Celostátní přehlídky Středoškolské odborné činnosti 2022-2023 byly zveřejněny na oficiálních stránkách SOČ. Anna Šlechtová se se svou prací umístila na krásném 13. místě z šestnácti soutěžících, zatímco Vojta Voldřich se se svou prací umístil na krásném 8. místě ze čtrnácti soutěžích v oboru Informatika. Závěrem je nutné zmínit fakt, že Gymnázium Havlíčkův Brod je jako škola velmi prestižní, ovšem kvůli své poloze na mapě je těžší najít na spolupráci věhlasné společnosti a univerzity, což u škol z měst jako Praha nebo Brno není ani zdaleka takový problém.
 
Anna Šlechtová a Vojtěch Voldřich 
 
Oba sočkaři jsou na své výsledky velmi pyšní a věříme, že jim poslouží jako skvělý odrazový můstek pro jejich budoucí kariéru.