Fenomenální úspěch našich "sočkařů"

Autor: Mgr. Gabriela Kučírková <kucirkova(at)seznam.cz>, Téma: Různé, Vydáno dne: 28. 04. 2023

Středoškolská odborná činnost se na naší škole dostává do širšího povědomí studentů a to je znát. Kvalita zpracovávaných prací se rok od roku zvyšuje a i to je ten důvod, že všichni studenti se v letošním ročníku umístili na medailových pozicích.
SOČ 2023


Ve čtvrtek 27.4. se devět našich studentů vypravilo bojovat na krajské kolo SOČ do Třebíče. Některé obory byly opravdu velmi silně obsazené a naši reprezentanti se tak museli drát o své místo mezi velmi kvalitními pracemi z celého kraje. Tato soutěž má svá specifika a zcela jistě se jedná o prestižní záležitost. Díky umístění v krajském kole, mají studenti ve svých životopisech velmi dlouhý "zářez" a mohou z něj efektivně čerpat při přijetí na vysokou školu. Celá akce je ale hlavně perfektní zkušeností pro lidi, kteří se hodlají věnovat studiu na vysoké škole a naši "sočkaři" se jisto jistě ve studiu ani v životě neztratí.

Z výkonů lze vyzdvihnout hlavně Annu Šlechtovou, která se svojí prací v oboru Ochrana životního prostředí, postoupila do celostátního kola a stejně tak i Vojtěch Voldřich, který zvítězil v oboru IT.

První místo obsadila se svojí prací i Lenka Charamzová, jejíž práce sice nebyla navržena na celostátní kolo, ale i tak byla velmi dobrá. Na druhém místě se umístila Michaela Jírová v oboru psychologie a těsně za ní Lukáš Augustin. Ve velmi tvrdé konkurenci a za nepříznivých podmínek vybojovala Barbora Chládková třetí místo v nejsilněji obsazeném oboru, a to ve zdravotnictví. Třetí příčka v tomto oboru je velkým úspěchem. Na třetím místě se umístila i Barbora Slováková se svojí prací o problematice zoologických zahrad. Krásné druhé místo vybojovala Barbora Dáňová se svými včelami a nesmíme zapomenout vyzdvihnout Dana Kušníra, který v oboru IT obsadil druhou  příčku hned za svým spolužákem. 

Kdybych měla shrnout účast našeho gymnázia na krajském kole SOČ, s hrdostí musím říci, že jsme urvali mnoho cenných skalpů a na naši školu tam jistě budou vzpomínat jako na ty, kteří jsou velmi silnými soupeři. Jsem zvědavá, kam posunou laťku soutěžící, které čeká výzva SOČ v příštím roce.

Velmi děkuji všem vedoucím úspěšných prací a i všem těm, kteří se spolupodíleli na takovém nebývalém úspěchu naší školy. Největší dík však patří všem studentům, kteří se nebáli jít s kůží na trh a vzorně reprezentovali a hájili barvy našeho gymnázia.