Letošní "sočkaři" mají slušně našlápnuto

Autor: Mgr. Gabriela Kučírková <kucirkova(at)seznam.cz>, Téma: Různé, Vydáno dne: 30. 03. 2023

Soutěž SOČ je v plném proudu. Pro nezasvěcené - jedná se o středoškolskou odbornou činnost, která má v letošním ročníku zastoupení devíti prací v krajském kole. V minulém týdnu proběhlo školní kolo, ze kterého postoupilo 10 prací a ve středu 29.3. proběhlo kolo okresní, kdy z naší sbírky prací postoupil maximální možný počet a tedy 9 studentů, kteří se 27.4. zúčastní krajského kola v Třebíči.

Naši studenti se již tradičně zúčastňují školní soutěže SOČ, kde musí prokázat, že nestačí pouze velmi dobře zvolit téma odborné práce a napsat text se všemi záležitostmi, musí také doložit vlastní přínos danému tématu a vše osobně obhájit před komisí. To se také stalo 21. 3. v rámci školního kola a následně 29. 3. v rámci kola okresního. Je to jedna z prvních příležitostí prezentovat a formulovat závěry vlastní vědecké činnosti před porotou a publikem. Věřím, že tato zkušenost je jednou z nejintenzivějších, která připraví každého na další studijní dráhu. Zkušenost se SOČ je něco, co posune každého o trochu dál a výš jak v rámci studia, tak v rámci sebereflexe.

Letošní soutěžící nasadili laťku poměrně vysoko a jsem velmi zvědavá, jak budou jejich výkony hodnoceny krajskou porotou. Níže uvedené práce postoupily do krajského kola. Navíc v okresním kole ještě obhajovala Anna Magdaléna Novická s tématem Hospicová péče a výstavba kamenného hospice na Vysočině. 

Barbora Dáňová - Včela medonosná se zaměřením na její produkty

Lenka Charamzová - Pythagoras a hudba 

Barbora Chládková - Datová studie koinfekce Borrelia burgdorferi a Anaplasmy phagocytophilum

Voldřich Vojtěch - Tvorba informačního systému pro správu doučování

Daniel Kušnír - Návrh a realizace obchodního webu pro firmu Laser Global 

Lukáš Augustin - Prvotní příznaky a včasná diagnóza Alzheimerovy choroby

Michaela Jírová - Střídavá péče z pohledu adolescentů

Barbora Slováková - Působení zoologických zahrad se zaměřením na Zoologickou zahradu Jihlava

Anna Šlechtová - Vdušný welfare ve studentské třídě se zaměřením na kritické hodnoty oxidu uhličitého