Krajské kolo přeboru středních škol v šachu

Autor: Mgr. Monika Sedláčková <sedlackova(at)ghb.cz>, Téma: Sport, Vydáno dne: 09. 03. 2023

Dne 7.3.2023 se ve Sportovní hale Žďár nad Sázavou konalo Krajské kolo přeboru škol v šachu, kategorie 3. Turnaje se zúčastnilo 10 středních škol z celé Vysočiny. Hrálo se systémem každý s každým, který dokonale prověřil herní strategii všech týmů. Naše družstvo, které hrálo ve složení Matěj Šedý 6.A, Tomáš Němec 3.D, Ondřej Havrlík 2.C a Tomáš Zvolánek 1.C se během celého turnaje drželo v popředí.

Dne 7.3.2023 se ve Sportovní hale Žďár nad Sázavou konalo Krajské kolo přeboru škol v šachu, kategorie 3. Turnaje se zúčastnilo 10 středních škol z celé Vysočiny. Hrálo se systémem každý s každým, který dokonale prověřil herní strategii všech týmů. Naše družstvo, které hrálo ve složení Matěj Šedý 6.A, Tomáš Němec 3.D, Ondřej Havrlík 2.C a Tomáš Zvolánek 1.C se během celého turnaje drželo v popředí. Do dvou posledních partií vstupovaly tři týmy, a to AD FONTES o.p.s. Jihlava, Gymnázium Chotěboř a naše Gymnázium Havlíčkův Brod, s podobnými bodovými zisky. Bylo tedy jasné, že na Republikové finále v šachu postoupí dvě školy z výše zmíněných. Naši šachisté bohužel získali nejméně bodů, a tak na ně zbyly „pouze“ bronzové medaile a budou čekat na udělení divoké karty pro tým, který skončil s nejvyšším bodovým ziskem na třetím místě. Krajský přebor vyhrálo družstvo AD FONTES o.p.s. Jihlava, druzí skončili studenti z Gymnázia Chotěboř.