Vynikající reprezentace studentů v krajském kole Logické olympiády

Autor: Mgr. Lucie Doležalová <dolezalova(at)ghb.cz>, Téma: Olympiády a soutěže, Vydáno dne: 08. 11. 2022

První listopadový pátek byl tradičně ve znamení krajského kola Logické olympiády.

První listopadový pátek byl tradičně ve znamení krajského kola Logické olympiády.

 

Za kategorii B (druhý stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých SŠ) se do základního kola soutěže zapojilo 26 368 řešitelů, z toho 1 657 z Kraje Vysočina. Mezi nejlepšími žáky, kteří postoupili a reprezentovali naši školu v kategorii B, byli Adam Beňuš (4.A), Vít Černý (4.A), Vojtěch Trachtulec (4.A) a David Veselý (4.A).

Kategorii C (studenti středních škol) napříč republikou řešilo 17 661 studentů, z toho 722 z Kraje Vysočina. Za Gymnázium Havlíčkův Brod pak v krajském městě bojovali Jan Prášek (5.A), Barbora Kašpárková (6.A), Matěj Šedý (6.A) a Martin Kosprd (8.A).


 V krajském kole se naši studenti neztratili a umístili se ve výsledkové listině na předních místechVít Černý obsadil 3. místo v kategorii B, Martin Kosprd 1. místo v kategorii C a oba postupují do celostátního kola, které proběhne 28. 11. 2022 v prostorách Poslanecké sněmovny v Praze. Na 6. místě se v kategorii C umístil Matěj Šedý.

 

Všem studentům gratulujeme a Martinovi s Vítkem přejeme mnoho úspěchů při řešení úloh v celostátním kole Logické olympiády.