Kvalifikace o Republikové finále středních škol ve volejbale dívek

Autor: Mgr. Monika Sedláčková <sedlackova(at)ghb.cz>, Téma: Sport, Vydáno dne: 30. 09. 2022

Po dni volna od školních povinností odjely 29. září 2022 naše studentky do Žďáru nad Sázavou na kvalifikaci o Republikové finále středních škol ve volejbale, které se uskuteční 11. -12. října v Jablonci nad Nisou. Soupeřkami brodských volejbalistek byly hráčky studující na Biskupském gymnáziu Žďár nad Sázavou a Gymnázia Žďár nad Sázavou. Naše děvčata si vedla opravdu zdatně.

Po dni volna od školních povinností odjely 29. září naše studentky do Žďáru nad Sázavou na kvalifikaci o Republikové finále středních škol ve volejbale, které se uskuteční 11. -12. října v Jablonci nad Nisou. Soupeřkami brodských volejbalistek byly hráčky studující na Biskupském gymnáziu Žďár nad Sázavou a Gymnázia Žďár nad Sázavou. Naše družstvo, které hrálo ve složení Zíková Tereza 7.A, Chládková Barbora 7.A, Salivarová Adriana 7.A, Hejtmánková Klára 3.C, Konczová Linda 3.C, Vašíčková Renáta 3.D, Coufalová Aneta 3.D, Pátková Ema 5.A, Vlachová Kristýna 5.A, Hůlová Klára 6.A, Šidláková Gabriela 6.A, Fironová Sára 6.A, Henzlová Zuzana 6.A a Jansíková Barbora 2.D, vstoupilo do kvalifikace famózně, kdy proti BiGy vedlo 7:0. První set si již naše studentky pohlídaly a celkem bezpečně ho vyhrály 25:12. V druhém setu soupeřky výrazně přitvrdily na podání, což se odrazilo na kvalitě našeho příjmu. Biskupské gymnázium si vybudovalo až pětibodový náskok, který naštěstí pro nás, po zlepšeném výkonu hráček z GHB, neudrželo. Naše studentky vývoj druhého setu otočily a těsně vyhrály 25:22. Druhý zápas proti Gymnáziu Žďár nad Sázavou sliboval od prvních míčů velkou volejbalovou bitvu, kde se těsné vedení přelévalo z jedné strany na druhou. První set, kdy nás opět maličko zlobil příjem, skončil veseleji pro domácí tým, a to 26:24. Bylo tedy jasné, že pokud chtějí naše hráčky postoupit na RF, musí ve druhém setu zvítězit. Po zklidnění hry a snad i zbavení respektu, že již není co ztratit, si havlíčkobrodské studentky vynutily rozhodující zkrácenou hru, když druhý set vyhrály 25:19. Do tiebreaku vstoupily naše studentky na vítězné vlně, což se odrazilo v jejich hře. Rozhodující set vyhrály 15:12 a tím si zajistily postup na Republikové finále středních škol ve volejbale dívek. Všem studentkám gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.