Letní sportovní kurz - Polnička

Autor: Mgr. Monika Sedláčková <sedlackova(at)ghb.cz>, Téma: Sport, Vydáno dne: 13. 09. 2022

Nový školní rok 2022/2023 zahájil výběr studentů třetích ročníků letním sportovním kurzem v malebné obci Polnička. První zářijové pondělí vyrazilo 36 cyklistů do místa konání kurzu.  Pedagogicky je vedli Mgr. Václav Vydlák, Mgr. Jiří Karel, Mgr. Radka Pořízová, Mgr. Martin Richter a Mgr. Monika Sedláčková. Zdravotní péče byla zajištěna sympatickou studentkou medicíny Kateřinou Libusovou.

Sportovní kurz naplnil očekávání jak studentů (snad i mnohdy předčil), tak i pedagogů, k čemuž také napomohlo slunečné počasí. Všichni společně podávali skvělé sportovní výkony, a to jak na jízdních kolech, tak i v rámci jiných sportů. Nový školní rok 2022/2023 zahájil výběr studentů třetích ročníků letním sportovním kurzem v malebné obci Polnička. První zářijové pondělí vyrazilo 36 cyklistů do místa konání kurzu.  Pedagogicky je vedli Mgr. Václav Vydlák, Mgr. Jiří Karel, Mgr. Radka Pořízová, Mgr. Martin Richter a Mgr. Monika Sedláčková. Zdravotní péče byla zajištěna sympatickou studentkou medicíny Kateřinou Libusovou.

Sportovní kurz naplnil očekávání jak studentů (snad i mnohdy předčil), tak i pedagogů, k čemuž také napomohlo slunečné počasí. Všichni společně podávali skvělé sportovní výkony, a to jak na jízdních kolech, tak i v rámci jiných sportů. Na míčový víceboj se frekventanti kurzu rozdělili do 6 týmů, které mezi sebou soutěžily ve volejbale, stolním tenise (oblíbený kolotoč) a tenise. Dále si studenti v Rekreačním areálu Pilák vyzkoušeli discgolf, minigolg, tenis, beach volejbal a fotbal. Samozřejmě nešlo vynechat klasické dětské hřiště a vodní šlapadlo. Předposlední den kurzu, v dopoledních hodinách, studenti vyrazili na trať zábavně naučného orientačního běhu, který se setkal s nebývalým úspěchem. Studenti úspěšně proběhli zhruba 7 km úsek s patnácti kontrolami.

Ubytování, které nám poskytla tamější Sokolovna, bylo skvělé i pro uspokojení našich sportovních potřeb, zejména volejbalových, badmintonových, basketbalových a také trochu tanečních. Bohatá snídaně a chutný oběd byl zajištěn zdejší školní jídelnou.

Studenti vzorně dbali pokynů svých vedoucích, tudíž nebylo nutné kazit zákazy dobrou náladu, která všude panovala. Dokonce lze říci, že studenti působili šťastným a spokojeným dojmem.

Všem zúčastněným patří velké poděkování za pohodový start do nového školního roku, za nalezení vždy správné cesty a výborné sportovní výkony, které se v některých případech proměnily v překonání vlastního já.