Letní sportovní kurz Polnička

Autor: Mgr. Monika Sedláčková <sedlackova(at)ghb.cz>, Téma: Sport, Vydáno dne: 13. 06. 2022

Letní sportovní kurz, který výjimečně probíhal od 6. 6. do 10. 6. 2022 jako náhrada za řádný zářijový termín, se opět konal v přívětivé obci Polnička. Kurzu se zúčastnilo 32 studentů ze třetích ročníků vyššího gymnázia, které pedagogicky vedli Mgr. Václav Vydlák, Mgr. Jiří Karel, Mgr. Radka Pořízová, Mgr. Martin Richter a Mgr. Monika Sedláčková. Zdravotní péče byla zajištěna zdravotníkem Vojtěchem Novákem.

Sportovní kurz naplnil očekávání jak studentů (snad i mnohdy předčil), tak i pedagogů. Všichni společně podávali skvělé sportovní výkony, a to jak na jízdních kolech, tak i v rámci jiných sportů.Letní sportovní kurz, který výjimečně probíhal od 6. 6. do 10. 6. 2022 jako náhrada za řádný zářijový termín, se opět konal v přívětivé obci Polnička. Kurzu se zúčastnilo 32 studentů ze třetích ročníků vyššího gymnázia, které pedagogicky vedli Mgr. Václav Vydlák, Mgr. Jiří Karel, Mgr. Radka Pořízová, Mgr. Martin Richter a Mgr. Monika Sedláčková. Zdravotní péče byla zajištěna zdravotníkem Vojtěchem Novákem.

Sportovní kurz naplnil očekávání jak studentů (snad i mnohdy předčil), tak i pedagogů. Všichni společně podávali skvělé sportovní výkony, a to jak na jízdních kolech, tak i v rámci jiných sportů. Na míčový víceboj se frekventanti kurzu rozdělili do 6 týmů, které mezi sebou soutěžily ve volejbale a stolním tenise (oblíbený kolotoč). Dále si studenti v Rekreačním areálu Pilák vyzkoušeli discgolf, minigolg, tenis, beach volejbal a fotbal. Samozřejmě nešlo vynechat klasické dětské hřiště. Předposlední den kurzu, v odpoledních hodinách, studenti vyrazili na trať zábavně naučného orientačního běhu, který se setkal s nebývalým úspěchem. Studenti proběhli zhruba 7 km úsek s patnácti kontrolami. Celkovými vítězi míčových sportů a orientačního běhu se stal tým Hvězdy, druhé místo obsadil tým Ještěrky a o třetí místo se podělili Bezejmenní a Loupáci.  

Ubytování, které nám poskytla tamější Sokolovna, bylo skvělé i pro uspokojení našich sportovních potřeb, kdy tělocvična prošla kompletní rekonstrukcí. Kvalitní strava v podobě polopenze byla zajištěna zdejší školní jídelnou s velmi milými kuchařkami.

Studenti vzorně dbali pokynů svých vedoucích, tudíž nebylo nutné kazit zákazy dobrou náladu, která všude panovala. Dokonce lze říci, že studenti byli šťastní a spokojení.

Všem zúčastněným patří velké poděkování za báječný pracovní týden, výborné sportovní výkony, které se v některých případech proměnily v překonání vlastního já.