Zveme zájemce o studium na den otevřených dveří

Autor: PhDr. Hynek Bouchal, Ph.D. <bouchal(at)ghb.cz>, Téma: Přijímací řízení, Vydáno dne: 16. 11. 2021

Na čtvrtek 25. 11. 2021 připravujeme den otevřených dveří. V textu najdete podobnější informaci.


Na čtvrtek 25. 11. 2021 jsme plánovali otevřít po dlouhých dvou letech dveře Gymnázia Havlíčkův Brod co možná nejširší veřejnosti. Již dnes je zřejmé, že nám to epidemie znovu nedovolí. Přesto bychom rádi umožnili nahlédnout do budovy naší školy alespoň těm, kteří se budou v dubnu následujícího roku o studium na GHB ucházet, tedy studentům 5. a 9. tříd základních škol a pochopitelně i jejich rodičům.

Škola se jim otevře ve 14 hodin, ve vestibulu budou připraveni průvodci z řad stávajících studentů, kteří všechny návštěvníky provedou budovami křížem krážem, v odborných učebnách si všichni zájemci vyzkouší experimentální středoškolskou výuku. K diskuzi s vedením škoy a zástupci studentského parlamentu se budou moci zájemci sejít ve 14.30, 15.00, 15.30 a 16.30.

V 16 hodin pak bude při této příležitosti poprvé veřejně představena replika zakládající listiny gymnázia z roku 1735, kterou na zeď vestibulu školy převedl Mgr. Daniel Koráb. Součástí krátkého kulturního programu bude i vystoupení školního pěveckého sboru pod vedením Mgr. Josefa Seckého, Ph.D.

Původně plánované přijímací zkoušky nanečisto se přesunou do online prostředí a proběhnou ve středu 1. 12. 2021.

Zároveň žádáme všechny návštěvníky, aby byli maximálně ohleduplní a dodržovali aktuálně platná protiepidemická opatření, zvlášť při tom upozorňujeme na následující:

 

  • prohlídka je určena zájemcům o studium, případně jejich rodičům, všechny ostatní žádáme, aby návštěvu odložili na epidemicky příhodnější čas,
  • školu bude možné procházet v malých skupinách: každou z nich průvodci vyzvednou u hlavního vchodu a budovy s ní projdou,
  • vstup bude umožněn pouze s ochranou dýchacích cest (respirátor, rouška).