Úspěšné krajské kolo Logické olympiády

Autor: Mgr. Lucie Doležalová <dolezalova(at)ghb.cz>, Téma: Olympiády a soutěže, Vydáno dne: 12. 11. 2021

První listopadový pátek byl v Jihlavě ve znamení krajského kola Logické olympiády…První listopadový pátek byl v Jihlavě ve znamení krajského kola Logické olympiády.

Za kategorii B (druhý stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých SŠ) se do základního kola soutěže zapojilo 21 091 řešitelů, z toho 1 294 z Kraje Vysočina. Mezi nejlepšími žáky, kteří postoupili a reprezentovali naši školu v krajském kole v kategorii B, byli Vít Černý (3.A), Jana Papežová (4.A) a Jan Prášek (4.A).

Kategorii C (studenti středních škol) napříč republikou řešilo 14 936 studentů, z toho 726 z Kraje Vysočina. Za Gymnázium Havlíčkův Brod pak v krajském městě bojovali Matěj Šedý (5.A), Klára Trtíková (5.A) a Klára Ledvinková (8.A), která skončila na 9. místě.  Vítězem se stal Martin Kosprd ze 7.A, který si 1. místem jednoznačně zaručil postup do celostátního kola, které proběhne v pondělí 29. 11. 2021 v Míčovně Pražského hradu.

Soutěžícím děkujeme za skvělou reprezentaci školy a Martinovi budeme držet palce, ať se mu povede uspět i v konkurenci těch nejlepších z celé republiky!