Pravidla pro studenty v karanténě - aktualizováno 16. 11.

Autor: PhDr. Hynek Bouchal, Ph.D. <bouchal(at)ghb.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 16. 11. 2021

Karanténu v současné chvíli pracovníci hygieny nařizují pouze neočkovaným studentům, očkovaní mohou dále chodit do školy. Podrobnosti přinášíme dále v textu.

Karanténu v současné chvíli pracovníci hygieny nařizují pouze neočkovaným studentům, očkovaní mohou dále chodit do školy.

Ve třídách, kde z důvodu karantény chybí více jak polovina studentů, přecházíme na tzv. hybridní výuku, kdy se studenti v karanténě připojují prostřednictvím svých účtů v Teams k hodině, která probíhá ve škole. K hodinám hudební, výtvarné a tělesné výchovy se studenti v karanténě nepřipojují. Ve třídách nižšího gymnázia (prima-kvarta) přecházíme na hybridní výuku vždy, bez ohledu na to, kolika studentů se karanténa týká. Hybridní výuka znamená, že vyučující pedagog se musí věnovat jak studentů ve třídě, tak studentům připojeným online. Studentům připojeným online tak pochopitelně nemůžeme zajistit komfort běžné online výuky.

Ve třídách, kde chybí menší počet studentů, není hybridní výuka nařízena, jednotliví vyučující mohou ale studenty informovat o tom, že k jejich hodinám se lze připojit.

Všichni studenti v karanténě jsou v Bakalářích evidováni v rámci tzv. nezapočítané absence (používá se např. při účasti na soutěžích), což znamená, že absence je evidovaná, ale nezapočítává se do celkové absence v předmětu a nevztahuje se tak na ni § 12, ods. 13 šk. řádu.

Od 25. 10. 2021 je doba povinné karantény nařízena takto: Pokud student během nařízené karantény podstoupí PCR test, tento je negativní a studenti nevykazují příznaky nákazy covid-19, pak karanténu končí po sedmi dech od posledního kontaktu s nakaženým. Pokud student test nepodstoupí, musí v karanténě zůstat 14 dní.

Přehledný leták MŠMT vysvětlující další souvisloti týkající se karantény si můžete přečíst zde.