Pozitivní zprávy

Autor: Mgr. Zuzana Šimůnková <simunkova(at)ghb.cz>, Téma: Různé, Vydáno dne: 17. 03. 2021

Je škoda, že v současné době je význam slova "pozitivní" zatížen představou vytížených nemocnic. Pokusme se ale najít v tomto pojmu opět původní naději. V tom nám pomáhá mediální zájem o práci naší oktávánky Marie Šimůnkové. Posuďte sami.
Nekrachni - web


Je škoda, že v současné době je význam slova "pozitivní" zatížen představou vytížených nemocnic. Pokusme se ale najít v tomto pojmu opět původní naději. V tom nám pomáhá mediální zájem o práci naší oktávánky Marie Šimůnkové. To, co v současné době z Maruščiny práce nejvíce rezonuje, je její nový projekt Nekrachni, který se zaměřuje na zlepšení finanční gramotnosti mladých dospělých.

Nekrachni - web

Rozhovor v Českém rozhlasu

V pořadu Dobré dopoledne, který vysílala stanice Český rozhlas Vysočina 8. března 2021, proběhl příjemný rozhovor,, ve kterém se posluchači měli možnost seznámit s dřívějšími i současnými aktivitami, na kterých Maruška i během přípravy na maturitu pracuje. A dozvědeli se také o jejím názoru na balet či změny kolem maturit.

Finanční server Roklen24.cz

Portál Roklen24.cz je exkluzivní server o ekonomice, financích a investicích. V únoru 2021 uveřejnil rozhovor s autory projektu Nekrachni o jeho cílech i o vzniku v rámci soutěže Soutěž a podnikej.

Pozitivní zprávy

Je příjemné slyšet, že práce na projektu Nekrachni je zařazena mezi zprávy přinášející naději do budoucna. Článek na webu Pozitivní zprávy je toho důkazem.

ASPEN institut - Moonshot platform

Autory projektu přednedávnem oslovili pracovníci ASPEN institutu, jehož kořeny jsou v USA v padesátýchech letech minulého století. Jako jeden z nejprestižnějších světových think tanků se zaměřuje na podporu hodnotově orientovaného vedení lidí a otevřeného dialogu o současných globálních problémech. Z této spolupráce vzniklo zařazení projektu Nekrachni do tzv Moonshot Impact Gallery, která uvádí příklady nápadů, které mohou změnit náš svět

Moonshot Impact Gallery