Podpora školní psycholožky

Autor: PhDr. Hynek Bouchal, Ph.D. <bouchal(at)ghb.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 11. 01. 2021

V článku najdete povzbuzení, komentář k aktuální situaci i nabídku pomoci od školní psycholožky Mgr. Jany Přibylové.

Vážení přátelé, milí studenti,

vstoupili jsme do nového kalendářního roku. Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci však chod života pokračuje v netradičních kolejích. Distanční vzdělávání, sociální izolace, roušky… opatření, která nám všem komplikují život. Současně se můžeme ujistit o tom, že v tom přesto, že se nemůžeme setkávat, nejsme sami.

Momentální stav vyžaduje naši vlastní iniciativu, invenci, zodpovědnost. Můžeme zakusit novou formu výuky i vzájemné komunikace, vidět svět z jiného úhlu, zrevidovat vlastní hodnoty i životní priority. Je to příležitost upravit svůj každodenní režim a řád, je to lekce života, která se nám může kdykoliv v budoucnu hodit.

Máme udržovat sociální odstup, ale současně si můžeme být vzájemně blíž. Pocítit co pro nás naši blízcí znamenají, uvědomit si hodnotu a význam vzájemných vztahů. Vzpomenout si na druhé a pokusit se být s nimi v kontaktu jde i přes telefon.

Přesto se však může stát, že na nás padne splín, strach, smutek nebo deprese. Pokud se necítíme dobře na duši, neostýchejme se vyhledat a využít nabízenou pomoc a možnost svěřit se.

Na naší škole je vám k dispozici školní psycholožka, výchovná poradkyně i třídní učitelé.  Můžete však využít i jiné kontakty.

Jsme tu s vámi, pro vás a společně to zvládneme J!

V případě zájmu o konzultaci nebo radu mne kontaktujte přes email pribylova@ghb.cz, poté se můžeme spojit prostřednictvím chatu nebo hovoru v Teams. Pokud chcete využít celostátní Linku bezpečí, volejte číslo 116 111, email: pomoc@linkabezpeci.cz.


Jana Přibylová – školní psycholožka, tel. 776 225 433