Aktuální informace pro maturanty

Autor: PhDr. Hynek Bouchal, Ph.D. <bouchal(at)ghb.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 16. 04. 2020

V návaznosti na informace, které v souvislosti s maturitní zkouškou zveřejnilo ministerstvo školství, posíláme našim maturantům následující vzkaz:

Milí maturanti,

v návaznosti na plán MŠMT, který byl postupně zveřejněn v předchozích dvou dnech, Vám sděluji, že od 11. května budeme moci do Vaší přípravy k maturitní zkoušce zahrnout též individuální a skupinové konzultace (zde pravděpodobně maximálně v počtu 15 studentů). Nebudeme se tedy vracet nějak hromadně do školy a už vůbec ne ke klasickému rozvrhu. Ve spolupráci s vyučujícími Vašich maturitních předmětů dáme dohromady harmonogram skupinových, individuálních, případně online konzultací tak, aby Vaše příprava k maturitě běžela co nejefektivněji.

Stejně jako Vy při tom budeme čekat na slíbený manuál MŠMT, jak přesně bude pobyt ve škole organizován z hlediska eliminace zdravotních rizik, stejně jako Vy budeme čekat na konkrétní harmonogram jednotlivých zkoušek státní i profilové části maturitní zkoušky a stejně jako Vy budeme také čekat na to, jak a zda vůbec se ve Vašem případě bude uzavírat klasifikace za druhé pololetí.

Od Vašich vyučujících víme, že se drtivá většina z Vás ke zkoušce zodpovědně připravuje, buďte si jisti, že i my jako škola děláme maximum proto, abyste k maturitě byli dobře připraveni. Pokud se Vaše maximální píle a naše profesní snaha prolnou, pak nelze pochybovat o tom, že obojí se zúročí ve zdárném průběhu celé maturitní zkoušky.

Nezapomínejme ovšem, že vzhledem k výjimečnosti situace, ve které se nacházíme, se můžou všechny plány ze dne na den změnit. Vývoj pochopitelně bedlivě sledujeme a o všech konkrétnějších pokynech a změnách Vás budeme neprodleně informovat. Také Vy sledujte relevantní informační zdroje, odkazy na nejaktuálnější informace MŠMT jsou zde:


Harmonogram uvolňování opatření v oblasti školství
Nejčastější dotazy k aktuálním opatřením ke koronaviru
Jak se připravit na maturitu z domova

Zdravím Vás pěkně!

Hynek Bouchal