Aktuální informace MŠMT

Autor: PhDr. Hynek Bouchal, Ph.D. <bouchal(at)ghb.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 18. 03. 2020

 Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy ČR zprovoznilo užitečnou stránku s nejčastějšími dotazy k současné situaci. Víme, že vás zajímá především osud maturit a přijímacích zkoušek. Odpověď MŠMT stejně jako další informace jsou v článku.Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy ČR zprovoznilo užitečnou stránku s nejčastějšími dotazy k současné situaci. Víme, že vás zajímá především osud maturit a přijímacích zkoušek. Odpověď MŠMT stejně jako další informace jsou v článku.

 

Odklad přijímacích zkoušek, státních maturit atd. – odpověď MŠMT:

Nejprve je nutné počkat na vyhodnocení opatření směrem ke školám vzhledem k aktuální situaci, jak o tom na počátku opatření hovořil náměstek ministerstva zdravotnictví Roman Prymula, který stojí v čele Ústředního krizového štábu. V tuto chvíli neumíme říct, jak dlouhou dobu budou školy zavřené. Nicméně je možné říci, že ministerstvo školství již od počátku opatření pracuje na zpracování možných variant dalšího postupu. Doporučujeme sledovat stránky MŠMT a média. 

Odkaz na všechny dotazy a odpovědi MŠMT je zde: http://www.msmt.cz/faq-nejcastejsi-dotazy-k-aktualnim-opatrenim-ke-koronaviru