Republikové finále ISF WSC ve volejbale

Autor: Mgr. Monika Sedláčková <sedlackova(at)ghb.cz>, Téma: Sport, Vydáno dne: 13. 12. 2019

Ve dnech 9. – 10. 12. 2019 hostila sportovní hala Vodova v Brně Republikové finále ve volejbale chlapců i dívek. V každé kategorii se utkalo šest nejlepších týmů z celé republiky, které byly rozděleny podle klíče AŠSK do dvou skupin. V základních skupinách se hrálo systémem každý s každým a pouze první dva týmy postupovaly do bojů a cenné kovy.

Ve dnech 9. – 10. 12. 2019 hostila sportovní hala Vodova v Brně RF ve volejbale chlapců i dívek. V každé kategorii se utkalo šest nejlepších týmů z celé republiky, které byly rozděleny podle klíče AŠSK do dvou skupin. V základních skupinách se hrálo systémem každý s každým a pouze první dva týmy postupovaly do bojů a cenné kovy.

Náš dívčí tým, který hrál ve složení Boudníková Jana 3.D, Jiříková Eliška 3.D, Prchalová Hana 3.C, Michaela Jechová 2.D, Pecová Kristýna 1.C, Osvaldová Lucie 1.C, Havlíčková Adéla 5.A, Prchalová Lenka 4.A, Chládková Barbora 4.A, Salivarová Adriana 4.A a Zíková Tereza 4.A se nejprve utkal s jasným favoritem, pořádajícím gymnáziem SG Ludvíka Daňka. I přes dobrý výkon našich studentek brněnské hráčky vyhrály 2 : 0 na sety. Druhým soupeřem havlíčkobrodských dívek, a tedy i soupeřem o postup do semifinále, bylo Gymnázium Boženy Němcové z Hradce Králové. Po nepříliš dobrém prvním setu se naše studentky herně zvedly a vývoj zápasu otočily. Tím si zajistily postup do dalších bojů. Semifinálovým soupeřem našich dívek byly hráčky ze Sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopkových Ostrava. I přes vyrovnaný průběh obou setů se nakonec z postupu do finále radovaly dívky z moravskoslezského kraje. Naše hráčky čekal tedy zápas o bronzové medaile, a to s dívkami z Gymnázia Matyáše Lercha. Brněnské hráčky, jejichž škola sousedí se sportovní halou, se těšily skvělé a velmi hlasité podpoře svých spolužáků i kantorů, kteří si po oba dva dny našli cestu do ochozů Vodovky. Po drobných změnách v sestavě havlíčkobrodských hráček šel výkon našich studentek nahoru, a tak se po dvou úspěšných setech naše holky mohly radovat z bronzových medailí. Dívkám moc gratulujeme k tomuto úspěchu a děkujeme za dobrou reprezentaci naší školy.

Konečné pořadí:

1.      Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka Brno

2.      Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových Ostrava

3.      Gymnázium Havlíčkův Brod

4.      Gymnázium Matyáše Lercha Brno

5.      Gymnázium Litoměřická Praha

6.      Gymnázium Boženy Němcové Hradec Králové

 

Náš chlapecký tým, který hrál ve složení Štěpán Pipek 3.C, Matěj Dočekal  2.C, Vít Pavlík 2.C, Martin Bulant 1.C, Josef Chalupa 5.A, Vojtěch Poříz 5.A, Pavel Vlach 5.A a Jan Vacek 3.A se nejprve utkal s volejbalisty Gymnázia Litoměřická Praha. Po rozpačitém začátku prvního setu se naši hráči zkoncentrovali a celkově zlepšili svou hru, což znamenalo vítězství a v podstatě jistotu postupu do bojů o medaile. Druhým soupeřem našich studentů byli hráči Sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopkových Ostrava, kteří byli spolu s volejbalisty pořádajícího Gymnázia Ludvíka Daňka favority na zlaté medaile. I přes dobrý výkon našich studentů se nakonec z vítězství radovali hráči z Ostravy. Semifinálovým soupeřem nemohl být nikdo jiný než druhý aspirant na celkové vítězství, Gymnázium Ludvíka Daňka. Náš tým si za tento zápas zaslouží velkou pochvalu, kdy donutili domácího trenéra k hrubým výrazům směrem k jeho svěřencům a hlavně jako jediní tým nad tímto brněnským družstvem většinu setu vedl. Bohužel se obrat zápasu nakonec nekonal, a tak na naše hráče, podobně jako dívky, zbyl zápas o bronzové medaile. V tomto boji o cenný kov byl naším soupeřem tým SPŠSE a VOŠ Liberec. Naši volejbalisté nedokázali navázat na skvělý výkon ze semifinále, a tak bronzovou medaili nezískali. Nicméně sportovní výkon našich chlapců zaslouží jen chválu, i když na ně zbyla nepopulární bramborová placka.

Konečné pořadí:

1.      Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka Brno

2.      Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových Ostrava

3.      SPŠSE a VOŠ Liberec

4.      Gymnázium Havlíčkův Brod

5.      Gymnázium Litoměřická Praha

6.      Gymnázium Matyáše Lercha Brno