Krajské kolo Logické olympiády přineslo Matějovi postup do finále!

Autor: Mgr. Zuzana Šimůnková <simunkova(at)ghb.cz>, Téma: Olympiády a soutěže, Vydáno dne: 12. 11. 2019

V nebývalém počtu se vydali naši zástupci soutěžit v Logické olympiádě - letos poprvé do Jihlavy. A za své výkony se nemusí stydět.

V nebývalém počtu se vydali naši zástupci soutěžit v Logické olympiádě - letos poprvé do Jihlavy. A za své výkony se nemusí stydět - jak v kategorii B, ve které soutěžili žáci nižšího gymnázia, tak v kategorii určené středoškolákům si naši odnesli čtvrté místo z padesáti soutěžících.

Jelikož je mladší kategorie víc obsazená, bylo náročnější se probojovat i do samotného krajského kola, vždyť v základním kole soutěžilo 1500 žáků. Naši školu zastupovali terciáni Klára Trtíková a Matěj Šedý. Matěj si ziskem 4. místa zajistil postup do celostátního finále, které se bude konat 25. listopadu v Míčovně Pražského hradu.

Výsledky KK LO 2019

Středoškoláci bojovali o postup do krajského kola s třetinovým počtem protivníků (více než 500), ovšem šest postupujících je i za těchto okolností skvělý výsledek. Naší výpravu tvořili kvintáni Martin Kosprd a Jonáš Venc, Klára Ledvinková ze sexty, druháci Vít Pavlík a Jana Höferová a Rostislav Lán z oktávy.

Martin Kosprd patřil v kategorii SŠ mezi nejmladší soutěžící, i tak se ale nedal: jako loňský celostátní vítěz nižší kategorie obsadil v konkurenci maturantů čtvrté místo. Bohužel, kvůli menšímu počtu soutěžících v našem kraji, má Vysočina právo pouze na tři finalisty z kategorie C, tudíž se Martin do výpravy na celostátní kolo nevešel. 

Výsledky KK LO 2019

Za doprovod studentů a fotodokumentaci děkujeme školní psycholožce paní Mgr. Přibylové.