Výstava hub v Havlíčkově Brodě 2019

Autor: RNDr. Jaroslav Kocman <kocman(at)ghb.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 27. 09. 2019

Mykologický spolek a Muzeum Vysočiny v Havlíčkově Brodě Vás po čtyřleté odmlce zvou na tradiční podzimní výstavu hub. Uskuteční se v přízemí Havlíčkova domu od úterý 1. října do čtvrtka 3. října 2019, vždy od 9:00 do 17:00 hodin.

Mykologický spolek a Muzeum Vysočiny v Havlíčkově Brodě Vás po čtyřleté odmlce zvou na tradiční podzimní výstavu hub. Uskuteční se v přízemí Havlíčkova domu od úterý 1. října do čtvrtka 3. října 2019, vždy od 9:00 do 17:00 hodin. Současně s výstavou bude probíhat mykologická poradna. Houby začaly růst místy poměrně hojně, věříme, že návštěvníci uvidí okolo 300 druhů. Pokud by kdokoliv chtěl svým nálezem obohatit výstavu, může houby přinést v pondělí večer 1. října po 19. hodině přímo do Havlíčkova domu nebo ve výstavních dnech (úterý - čtvrtek) přímo na výstavu. Každý příspěvek přivítáme a nálezci můžeme případně pomoci určit jemu neznámé houby. Pokud by se mezi studenty gymnázia (a samozřejmě nejen mezi nimi) našel někdo s hlubším zájmem o mykologii, určitě ho rádi pozveme k další spolupráci. Poradit s určením hub je možné kdykoliv, nejen v době výstavy, stačí plodnice donést na gymnázium, případně se domluvit mailem na adrese kocman@ghb.cz. Někteří houbaři posílají i fotografie, v tomto případě je ovšem rozpoznání druhu většinou jen orientační, přesné téměř nemožné.
Jaké houby právě rostou je možné vidět na následujících fotografiích;)RNDr. Jaroslav Kocman, předseda mykologického spolku v Havlíčkově Brodě