Fotosoutěž Příroda objektivem - již 15. září

Autor: Mgr. Zuzana Šimůnková <simunkova(at)ghb.cz>, Téma: Olympiády a soutěže, Vydáno dne: 09. 09. 2019

Celostátní soutěž běží od ledna, ale pokud o ní slyšíte poprvé, neváhejte prohrabat své fotoarchivy, zapojit se můžete kdykoliv. Termín pro přihlášení tří fotografií do letního kola je 15. září. Inspirujte se vítěznou fotografií prvního kola, autorem je Martin Černý z 2. C.
Martin Černý - Hnízdo plné hladových krků


Fotosoutěž Příroda objektivem je celoroční, ale pokud o ní slyšíte poprvé, neváhejte prohrabat své fotoarchivy, zapojit se můžete kdykoliv. Termín pro přihlášení tří fotografií do letního kola je 15. září. Inspirujte se...

Martin Černý - Hnízdo plné hladových krků

V minulých letech se naši (někteří již bývalí) studenti umístili na horních příčkách v hodnocení jednotlivých kol i v celoročním hodnocení - viz odkazy pod článkem. Letos je naším želízkem v ohni Martin Černý, který v zimním kole vyhrál absolutní žebříček - fotografie s názvem Hnízdo plné hladových krků byla hodnocena jako nejlepší v rámci všech kategorií.

Vyhlášená jsou dvě témata na celý rok, letos cílíme své objektivy na téma Mistři stavitelé (co to je – ty důmyslné stavby ve stromoví?, a pak ty bobří hráze, pavoučí sítě, vosí hnízda,… a co mravenčí kupy, schránky chrostíků, kokony hmyzu,… mohli bychom mít tyto stavitele za vzor?), druhým tématem jsou Vetřelci (co vlastně do konkrétního biotopu nepatří? – cizokrajné rostliny?, nepůvodní zvířata?, lidé? nebo je to jinak?, a co třeba cosi cizího v jiném teritoriu?,…).

Inspirovat se můžete v interaktivní výsledkové listině, která obsahuje odkazy na jednotlivé snímky. Fotografie by měly být z tuzemské přírody.