Chemici na Letní škole pro středoškolské učitele a studenty středních škol

Autor: RNDr. Milan Zimpl, Ph.D. <zimpl(at)ghb.cz>, Téma: Chemie, Vydáno dne: 07. 09. 2019

Je již letitou tradicí, že v posledním prázdninovém týdnu z pohledu studentů a v přípravném týdnu vnímáno očima pedagogů se na VŠCHT v Praze koná Letní škola pro středoškolské učitele a studenty středních škol.

Je již letitou tradicí, že v posledním prázdninovém týdnu z pohledu studentů a v přípravném týdnu vnímáno očima pedagogů se na VŠCHT v Praze koná Letní škola pro středoškolské učitele a studenty středních škol. Letos se ve dnech 27. - 29. 8. konal již 33. ročník. Akce se zúčastnilo 11 studentů v doprovodu tří učitelů chemie - Mgr. Jiřího Karla, RNDR. Marie Vlkové a RNDr. MIlana Zimpla, Ph.D. Akce má tradičně sekci pro učitele a zvlášť sekci studentskou. Následující řádky přináší doslovná hodnocení některých účastníků akce.

Rostislav Balliš: "Na letní chemické škole se mi líbilo a doporučil bych ji určitě dalším zájemcům o chemii. Díky návštěvě VŠCHT se nám lehce přiblížilo studium na vysoké škole, laboratorní práce byly poměrně zábavné a přednášky se daly přežít."

Ondřej Novák: "Na konci prázdnin jsem se spolu s dalšími studenty zúčastnil Letní chemické školy na VŠCHT. Přednášky byly zaměřeny především na oblasti chemie z každodenního života. Malé skupiny vedl vždy jeden profesor, který přednášel a sám prováděl praktickou část úlohy nebo nechal pokus vyzkoušet samotné studenty. Během přednášek se každý mohl zeptat na cokoliv z dané problematiky nebo například na přijímací řízení. Celé tři dny jsem si užil a určitě je doporučuji všem, kteří mají zájem o chemii."

Vladimír Kučírek: "Letní chemická škola byla pro mě velkým přínosem, a to nejen díky informacím ze zajímavých a různorodých přednášek a laboratorních úloh, především proto, že nám bylo přiblíženo vysokoškolské prostředí."

Vojtěch Kučera: "Letní chemická škola v Praze mi dala náhled na pokročilejší a odbornější chemická pracoviště, což hodnotím velice kladně a pokud bude možnost, rád se podobné akce znovu zúčastním."

Eliška Cyrusová: "Poslední prázdninový týden jsem měla možnost zúčastnit se Letní školy chemie na Vysoké škole chemicko-technologické v Praze a určitě nelituji. Během tří dní jsme měli příležitost absolvovat několik laboratorních bloků, ačkoli mě některé příliš nenadchly, jiné jsem si velmi užila a mezi všemi ostatními bych tu ráda zmínila téma „Léky a léková forma“. Během této laborky jsme vyráběli vlastní tabletku léku, což mi přišlo velmi zajímavé a dozvěděla jsem se spoustu nových informací. Nesmím také zapomenout zmínit, že během celé akce o nás bylo skvěle postaráno. Ubytování na kolejích i občerstvení bylo zajištěno a nám tedy nechybělo vůbec nic."