Naši studenti zářili na Talentu Vysočiny

Autor: PhDr. Hynek Bouchal, Ph.D. <bouchal(at)ghb.cz>, Téma: Olympiády a soutěže, Vydáno dne: 28. 06. 2019

Skvělého úspěchu dosáhli naši studenti na Talentu Vysočiny 2019. V přírodovědném oboru základních škol získal toto ocenění Martin Kosprd z kvarty a v technickém oboru středních škol byla stejným způsobem oceněna Maria Šimůnková ze sexty.Skvělého úspěchu dosáhli naši studenti na Talentu Vysočiny 2019. V přírodovědném oboru základních škol získal toto ocenění Martin Kosprd z kvarty a v technickém oboru středních škol byla stejným způsobem oceněna Maria Šimůnková ze sexty. Navázali tak na úspěchy svých přechůdců (2018, 2017, 2015, ...).

Slavnostní vyhlášení talentů Kraje Vysočina se tentokrát uskutečnilo v úterý 25. června večer v Domě kultury ve Žďáře nad Sázavou. Odborná komise letos vybírala z rekordního počtu 207 návrhů a nás mimořádně těší, že studenti brodského gymnázia obdrželi úžasných deset nominací z tohoto olbřímího počtu.

Martin Kosprd oceněním potvrdil svůj talent v přírodovědných oborech. V tomto školním roce se stal absolutním vítězem národního kola logické olympiády, skvěle se mu dařilo též v matematické, fyzikální či chemické olympiádě a v řadě dalších soutěží podobného ražení.

Maria Šimůnková byla oceněna mj. za to, že v červnu 2018 úspěšně prošla výběrovým řízením firmy Microsoft a díky tomu se v srpnu v řeckých Athénách zúčastnila historicky prvního dívčího mezinárodního bootcampu o umělé inteligenci. Také na základě v Athénách získaných zkušeností vytvořila chatbota pro dětskou lékařku v Libčicích nad Vltavou, čímž snížila počet telefonických dotazů vyřizovaných v ordinaci. Tento projekt pak popsala ve své odborné práci, kterou úspěšně prezentovala na soutěžích Helle KöpfeStředoškolské odborné činnosti. Maria o své práci mluvila na několika konferencích a její chatbot bývá v médiích zmiňován v souvislosti s použitím umělé inteligence v ČR. (článek v Hospodářských novinách či pořad Hi-Tech Byznys TV Seznam - od 17. minuty)

Podobným způsobem bychom mohli psát o všech dalších nominantech brodského gymnázia. Už to, že byli vybráni mezi desítku nejlepších v Kraji Vysočina ve svém oboru, je velkým úspěchem a svědčí o jejich mimořádných dispozicích. Oceněným studentům děkujeme za skvělou reprezentaci školy, jejich rodičům a pedagogům za příkladné vedení a Kraji Vysočina za organizaci této bohulibé akce.

Seznam nominovaných jest zde:

-      humanitní obor ZŠ

Aneta Glattová, 4.A

 Natália Zvancigerová, 4.A

-      humanitní obor SŠ

Michal Domkář, 7.A

Jáchym Šidlák, 8.A

 Martin Toman, 2.C

-      technický obor SŠ

 Jan Šimůnek

Maria Šimůnková

-      přírodovědný obor ZŠ

Marin Kosprd, 4.A

Jonáš Venc, 4.A

-      přírodovědný obor SŠ

Vít Pavlík, 1.C