Republikové finále SLZŠ o Pohár MŠMT ve volejbale dívek

Autor: Mgr. Monika Sedláčková <sedlackova(at)ghb.cz>, Téma: Sport, Vydáno dne: 07. 06. 2019

Dne 30. – 31. 5. 2019 se ve sportovní hale Na Bouchalkách ve Žďáře nad Sázavou konalo Republikové finále SLZŠ o Pohár MŠMT ve volejbale. Turnaje se zúčastnilo šest nejlepších týmů z celé ČR, které byly dle klasického kvalifikačního klíče rozděleny do dvou skupin.

Dne 30. – 31. 5. 2019 se ve sportovní hale Na Bouchalkách ve Žďáře nad Sázavou konalo Republikové finále SLZŠ o Pohár MŠMT ve volejbale. Turnaje se zúčastnilo šest nejlepších týmů z celé ČR, které byly dle klasického kvalifikačního klíče rozděleny do dvou skupin. Naše družstvo, které hrálo ve složení Havlíčková Adéla 4.A, Černá Zuzana 4.A, Glattová Aneta 4.A, Zvancigerová Natália 4.A, Prchalová Lenka 3.A, Chládková Barbora 3.A, Salivarová Adriana 3.A, Zíková Tereza 3.A, Fironová Sára 2.A, Hůlová Klára 2.A a Valová Veronika 2.A, se nejprve utkalo se ZŠ Přerov Velká Dlážka, kterou jasně přehrálo 2 : 0 na sety. Druhým naším soupeřem bylo Gymnázium Česká Třebová. Zápas nabídl velmi pohledný a hlavně vyrovnaný volejbal. První set naše hráčky bohužel ztratily, a to až poměrem 31 : 33. Ve druhém setu pak dominovaly a vše nasvědčovalo tomu, že zápas dotáhnout do vítězného konce. Nicméně nevydařený vstup do tiebreaku stál naše studentky výhru a tedy i celkové první místo ve své skupině. V semifinále tedy náš tým narazil na několikanásobného obhájce zlatých medailí, a to ZŠ Pod Svatou Horou Příbram. Naše hráčky vstoupily do zápasu nervózně a po několika nevydařených příjmech si soupeř z Příbrami vybodoval osmibodový náskok. Nicméně naše dívky zpřesnily hru a po skvělém obratu se zdálo být “zaděláno“ na malé překvapení turnaje, který se ale bohužel nekonal. První set naše hráčky ztratily 23 : 25. Druhý set měly dívky z Příbrami již pevně ve svých rukou a tím si zajistily postup do finále. Na brodské volejbalistky tedy zbyl „pouze“ boj o třetí místo, o které se utkaly s Prvním českým gymnáziem Karlovy Vary. Zápas byl od prvních míčů velmi vyrovnaný. První set pro sebe nakonec získalo První české gymnázium Karlovy Vary 25 : 23. Ve druhém setu a následném tiebreaku se projevila lepší fyzická připravenost našich dívek, kterou uplatnily zejména ve hře v poli. Druhý set naše hráčky vyhrály 25 : 21 a rozhodující zkrácenou hru 15 : 11. Tím se naše studentky staly třetím nejlepším týmem ve Sportovní lize základních škol ve volejbale dívek z celé České republiky a získaly krásné bronzové medaile. Dívkám moc gratulujeme k velkému úspěchu a děkujeme za skvělou reprezentaci našeho gymnázia.