Vítězství projektu Využití umělé inteligence v lékařské praxi v celostátním finále soutěže Helle Köpfe

Autor: Mgr. Zuzana Šimůnková <simunkova(at)ghb.cz>, Téma: Informatika (ICT), Vydáno dne: 01. 05. 2019

Zcela neuvěřitelně se již potřetí v řadě povedlo přivézt vítězství na naší školu! Celostátní soutěž přírodovědních a technických projektů Helle Köpfe - Bystré hlavy pořádá Goethe institut v Praze. Jedenáct finálových projektů se utkalo v panelových prezentacích na místě a projekt naší sextánky Marie Šimůnkové byl vybrán odbornou porotou mezi dva vítězné!
Helle Köpfe


Zcela neuvěřitelně se již potřetí v řadě povedlo přivézt vítězství na naší školu! Celostátní soutěž přírodovědních a technických projektů Helle Köpfe - Bystré hlavy pořádá Goethe institut v Praze. Jedenáct finálových projektů se utkalo v panelových prezentacích na místě a projekt naší sextánky Marie Šimůnkové byl vybrán odbornou porotou mezi dva vítězné. A proto si odnesla hlavní cenu, kterou je třítýdenní letní jazykový kurz v německých Brémách.

Helle Köpfe

Helle Köpfe

Maria se z letního Microsoft bootcampu věnovaného umělé inteligenci vrátila s hlavou plnou nápadů. Kromě jiného toužila najít smysluplné využití chatbota, který by za pomoci prostředků umělé inteligence uměl zodpovídat dotazy v textové formě. Poté, co se jí povedlo najít nadšenou pediatričku MUDr. Miroslavu Kuglerovou z Libčic nad Vltavou, vytvořila aplikaci, která umožňuje pacientům této paní doktorky pokládat své dotazy pomocí Facebook Messengeru.

Helle Köpfe

Helle Köpfe

Porotci soutěže Helle Köpfe ocenili aktualitu tématu a komplexnost řešení zaměřeného na praxi. Také je zaujal Maruščin zápal pro věc a schopnost předávat toto nadšení dál - o své práci totiž již v dubnu přednášela na Czechitas Girls Day v sídle Microsoftu v Praze a v červnu bude přednášet na Konferenci českých nadějí v Brně.

Girls Day

Girls Day

Je pro nás ale také neuvěřitelnou ctí, že se jedná o třetí vítězství našich studentů v řadě - po Janovi Šimůnkovi v roce 2017 (s projektem Multifunkční hexakoptéra) a Ondřeji Machovi v roce 2018 (s projektem IoT meteostanice). Připomeňme ale také dávné vítězství našich studentů v premiérovém ročníku 2011 (Vít Boček a Ludvík Miška). Věříme, že i nadále budou na naší škole vznikat kvalitní přírodovědné a technické projekty, které nás budou reprezentovat na této prestižní soutěži, která se koná v nádherné budově v sousedství Národního divadla a která probíhá v příjemné a přátelské atmosféře.

Helle Köpfe

Helle Köpfe

Helle Köpfe