S Vysočinou do Evropy

Autor: Mgr. Ondřej Láska <laska(at)ghb.cz>, Téma: Olympiády a soutěže, Vydáno dne: 21. 03. 2019

Letošního jubilejního 10. ročníku vědomostní a jazykové soutěže S Vysočinou do Evropy se opět účastnili i studenti našeho.Letošního jubilejního 10. ročníku vědomostní a jazykové soutěže S Vysočinou do Evropy se opět účastnili i studenti našeho.

Letošního jubilejního 10. ročníku vědomostní a jazykové soutěže S Vysočinou do Evropy se zúčastnili 3 reprezentanti našeho gymnázia: Linda Sharabati ze 4. ročníku, Vladimír Kučírek a Ondřej Novák ze 3. ročníku.

Do soutěže se letos zapojilo 321 žáků z 19 středních škol a gymnázií. Soutěž je tříkolová. Do finále soutěže postupuje 30 nejlepších řešitelů průběžných kol zveřejňovaných na internetu. Ve finále musí soutěžící nejprve zvládnout test znalostí v anglickém jazyce, deset nejúspěšnějších řešitelů následně prezentuje předem zadané téma také v anglickém jazyce. Letos porotu zajímal pohled soutěžících zvídavýma očima na Vysočinu.

Z našich reprezentantů byla nejúspěšnější Linda Sharabati, která se umístila na 5. místě a získala notebook. Vladimír Kučírek i Ondřej Novák skončili v druhé desítce soutěžících a obdrželi powerbanky. Všem zúčastněným, kteří se neprobojovali do finálových kol přejeme hodně úspěchů do dalších let.