Kvalifikace o RF ve volejbale chlapců

Autor: Mgr. Monika Sedláčková <sedlackova(at)ghb.cz>, Téma: Sport, Vydáno dne: 04. 02. 2019

Dne 30. 1. 2019 se ve sportovní hale Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně konala kvalifikace o postup na Republikové finále ve volejbale chlapců, do které jako tradičně postoupily vítězné týmy z pardubického kraje, jihomoravského kraje a Vysočiny.

Naše družstvo, které hrálo ve složení Josef Firon 4.C, Jakub Doležal 8.A, Jiří Pabousek 8.A, Jan Novotný 8.A, Jan Šidlák 7.A, Štepán Pipek 2.C, Vít Pavlík 1.C a Matěj Dočekal 1.C, se nejprve utkali s domácím týmem z Brna. V prvním setu naši hráči zaskočili soupeře výbornou hrou jak v útoku, tak zejména v obraně, kdy několika skvělými bloky ubránili domácí volejbalisty, kteří jsou členy reprezentačních výběrů. Bohužel tři chybné výroky sudího otočily vývoj setu, který naši hráči ztratili až v samotném závěru. Druhý set byl poznamenán zklamáním z první sady. Naši studenti tedy nakonec tento vyrovnaný zápas prohráli 2 : 0 na sety.

Pardubický kraj reprezentovali studenti z České Třebové. Opět se jednalo o velmi vyrovnaný zápas a to i přesto, že proti nám stála kompletní šestice volejbalistů. V prvním setu naši hráči excelovali a zcela zaslouženě ho ovládli. Druhý set nabídl opět výborný volejbal, ale z výhry se radovali soupeři z Třebové. O vítězi tohoto klání tedy musel rozhodnout tiebreak, do kterého naši studenti nevstoupili nejlépe. Postupně ale skóre vyrovnali a bylo jasné, že budou rozhodovat poslední míče. Hráči z Třebové přeci jen využili větší volejbalové praxe a zápas dotáhli do nejtěsnějšího vítězství, které jim zajistilo postup na Republikové finále poháru AŠSK.

Náš tým nicméně, který jako jediný nebyl složen výhradně z volejbalistů, podal perfektní výkon, který pochválili i trenéři soupeřů.  Zejména pak brněnský trenér kvitoval hru Josefa Firona a Kuby Doležala.

Chlapcům děkujeme za dobrou reprezentaci naší školy a předvedené výkony.