Okresní kolo ve volejbale dívek

Autor: Mgr. Monika Sedláčková <sedlackova(at)ghb.cz>, Téma: Sport, Vydáno dne: 26. 11. 2018

Dne 21. 11. 2018 se ve sportovní hale TJ Jiskra Havlíčkův Brod uskutečnilo okresní kolo ve volejbale dívek. Turnaje se zúčastnilo 6 středních škol, které byly rozlosovány do dvou skupin. První dva týmy z každé skupiny postupovaly do semifinálových bojů. Naše družstvo, které hrálo ve složení Anna Šedová 3.C, Markéta Kuncová 3.C, Eliška Jiříková 2.D, Jana Boudníková 2.D, Pavla Čeloudová 2.D, Michaela Jechová 1.D, Anna Chládková 5.A a Eliška Zikmundová 5.A, se ve skupině utkalo se SZŠ a VOŠZ Havlíčkův Brod a Akademie Světlá nad Sázavou.

Dne 21. 11. 2018 se ve sportovní hale TJ Jiskra Havlíčkův Brod uskutečnilo okresní kolo ve volejbale dívek. Turnaje se zúčastnilo 6 středních škol, které byly rozlosovány do dvou skupin. První dva týmy z každé skupiny postupovaly do semifinálových bojů. Naše družstvo, které hrálo ve složení Anna Šedová 3.C, Markéta Kuncová 3.C, Eliška Jiříková 2.D, Jana Boudníková 2.D, Pavla Čeloudová 2.D, Michaela Jechová 1.D, Anna Chládková 5.A a Eliška Zikmundová 5.A, se ve skupině utkalo se SZŠ a VOŠZ Havlíčkův Brod a Akademie Světlá nad Sázavou. V prvním setu v zápasu se Střední zdravotnickou školou Havl. Brod se naše hráčky dopustily mnoha nevynucených chyb, a tak tento set bohužel ztratily. Do druhého setu se již naše studentky zkoncentrovaly a utkání dotáhly do vítězného konce 2 : 1 na sety. Zápas s Akademií byl pouhou formalitou. Naše hráčky vyhrály 2 : 0 na sety. V semifinále náš tým narazil na silného soupeře z Gymnázia Chotěboř. Nicméně dívky hrály ukázněně poměrně hladce postoupily do finále. Tam na ně čekal také velmi silný soupeř, a to OA a HŠ Havlíčkův Brod. Zápas přinesl krásný a vyrovnaný volejbal, kdy o vítězi rozhodoval až tiebreak. V něm naše hráčky bohužel prohrály 14 : 16. Nicméně jim gratulujeme k druhému místu a předvedené výkony, které obecně letos byly na opravdu vysoké volejbalové úrovni.