Havlíčkův Brod ve čtvrtek po letech hostí vernisáž uměleckých kurzů GHB a Gymnázia Vrchlabí!!!

Autor: Mgr. Aleš Říman <riman(at)ghb.cz>, Téma: Kultura, Vydáno dne: 20. 11. 2018

Nenechte si ujít jedinečnou příležitost zhlédnout díla účastníků letošního výtvarného kurzu za doprovodu písní a textů vzniknuvších na kurzu literárním!

Umělecké kurzy Gymnázia Havlíčkův Brod a Gymnázia Vrchlabí tradičně rekapitulují svou činnost na sklonku listopadu v Galerii Morzin ve Vrchlabí. Letos jsme se rozhodli tento zvyk narušit a po několika letech předvést výsledky uměleckého snažení obou kurzů publiku havlíčkobrodskému.

Ve čtvrtek 22. 11. 2018 v 18.00 se tak uskuteční v nově otevřeném prostoru Cafe-art Oko (někdejší foyer kina Oko) slavnostní vernisáž výstavy uměleckých kurzů určená studentům i pedagogům GHB, rodičům i široké veřejnosti. Budete moci obdivovat obrazy a objekty, které studenti obou spřátelených gymnázií vytvořili inspirováni křesťanským uměním na přelomu května a června v jedinečném prostředí podlipnické Malířovny, a spolu s nimi si vyslechnout písně a texty, jež se narodily v konci června na hřebenech Krkonoš, konkrétně na Jičínské boudě, pod vlivem prací českých solitérů, řečí Antala Staška "blouznivců našich hor".

Srdečně zveme všechny zájemce! Kdo by nestihl ojedinělé otevření výstavy, může ji v prostorách Cafe-art oko zhlédnout až do poloviny ledna 2019. 

Daniel Koráb, Jan Salvet, Aleš Říman.