Chemici na 32. Letní škole pro středoškolské pedagogy a studenty středních škol

Autor: RNDr. Milan Zimpl, Ph.D. <zimpl(at)ghb.cz>, Téma: Chemie, Vydáno dne: 15. 09. 2018

Ve dnech 28. 8. až 30. 8. 2018 se trojice pedagogů společně s osmi studenty školy zúčastnila 32. Letní školy pro středoškolské pedagogy a studenty středních škol.


Ve dnech 28. 8. až 30. 8. 2018 se trojice pedagogů - Mgr. Jiří Karel, RNDr. Marie Vlková a RNDr. MIlan Zimpl, Ph.D. společně s osmi studenty školy zúčastnila 32. Letní školy pro středoškolské pedagogy a studenty středních škol. Akce je pořádána již tradičně na konci prázdnin na VŠCHT v Praze.
Domnívám se, že se jedná o velmi potřebnou akci jak pro učitele, kterým jsou představovány pokroky současné chemické vědy, tak zejména pro studenty, kterým může pomoci ve volbě budoucí vysoké školy. Učitelé i studenti mohou také navštívit různá moderní chemická výzkumná pracoviště.
S ohlasů studentů vybírám několik výňatků: 
Markéta Kuncová: "...i přednášky a laboratorní úlohy, které mě podle názvu nezaujaly byly ve výsledku zajímavé a naopak..."
Urangoo Darkhanbaatar: "...sešla se zde parta lidí, kteří mají stejný zájem - zájem o chemii, a tak jsme si měli o čem povídat..."
Dominik Arbelovský: "...zaujala mě laboratorní práce věnovaná restaurování uměleckých děl, určitě bych mladším studentům doporučil letní školu absolvovat..."
Ladislav Trnka: "...i na mé druhé absolvované letní škole jsem se dozvěděl spoustu nových vědomostí..."
Josef Kutlvašr: "...děkuji nadaci Unipetrol za pohoštění a bohatý program a možnost se vzdělávat v oblasti chemie, rád bych se akce zúčastnil znovu..."
Zuzana Nimmertondlová: "...Letní školu jsem absolvovala již podruhé. Nejvíc oceňuji možnost se podívat do laboratoří a laboratorní vybavení si také vyzkoušet..."
Vojtěch Sýkora: "... byla to dobrá možnost vyzkoušet si život vysokoškoláků, cvičení a laborek mohlo být víc..."
Martin Toman: "...letní školu si troufám doporučit všem, kteří mají o chemii zájem, najisto se těším na další ročník..."

Letní chemická škola 2018