Hattrick na Talentu Vysočiny

Autor: PhDr. Hynek Bouchal, Ph.D. <bouchal(at)ghb.cz>, Téma: Olympiády a soutěže, Vydáno dne: 27. 06. 2018

 Skvělého úspěchu dosáhli studenti našeho gymnázia v Talentu Vysočiny 2018. V technickém oboru středních škol získal toto ocenění Jan Šimůnek ze septimy. Anna Zajíčková z kvarty a Jáchym Šidlák ze septimy pak obdrželi zvláštní cenu hejtmana Kraje Vysočina.Skvělého úspěchu dosáhli studenti našeho gymnázia v Talentu Vysočiny 2018. V technickém oboru středních škol získal toto ocenění Jan Šimůnek ze septimy. Anna Zajíčková z kvarty a Jáchym Šidlák ze septimy pak obdrželi zvláštní cenu hejtmana Kraje Vysočina.

Slavnostní vyhlášení talentů Kraje Vysočina se už po třiadvacáté uskutečnilo v úterý 26. června večer v Domě kultury ve Žďáře nad Sázavou. Odborná komise letos nominovala na cenu Talent Vysočiny 80 žáků a studentů v pěti oborech. Nás mimořádně těší, že studenti našeho gymnázia obdrželi úžasných patnáct nominací z celkového počtu.

Jan Šimůnek se zapsal jako nominant do dějin vyhlašování soutěž už osmkrát, letos svou nominaci proměnil a stal se nejúspěšnějším studentem v Kraji Vysočina mezi techniky. Honzovy výsledky stojí na výjimečných dovednostech v oblasti ICT, internetu věcí, tvorby videí, stavby dronů, apod. Školu v těchto oblastech reprezentoval a jistě i bude reprezentovat na řadě přehlídek a konferencí.

Anna Zajíčková též patří mezi protřelé účastníky akce. Cenu hejtmana letos obdržela za to, že byla nominována ve dvou oborech – v hudebním ji za úspěchy ve hře na akordeon nominovala brodská ZUŠ J. V. Stamice, za výsledky v humanitních soutěžích ji pak do soutěže vyslala naše škola. Kromě obdivuhodných individuálních úspěchů je Anna dobrý týmový hráč: je hlavním motorem školní zdravotnické hlídky, která letos dosáhla „na bednu“  v celostátním finále soutěže mladých zdravotníků.

Ani Jáchym Šidlák nebyl do soutěže nominován poprvé, dařilo se mu vždy především v oblasti humanitní a umělecké. Jáchymův akční potenciál zahrnuje celou řadu rozmanitých aktivit: píše filmové a literární recenze i vlastní povídky, pravidelně publikuje na svém vlastním blogu, pracuje jako redaktor internetového časopisu, tvoří krátkometrážní filmy a scénáře filmů celovečerních.

Podobným způsobem bychom mohli psát o všech dalších našich nominantech. Už to, že byli vybráni mezi desítku nejlepších v Kraji Vysočina ve svém oboru, je velkým úspěchem a svědčí o jejich mimořádných dispozicích. Proto níže přinášíme jejich soupis včetně oborových nominací a oblastí, v nichž byli studenti oceněni.

1. Přírodovědný obor – základní školy

a) Matěj Šedý, 1.A (šachy, MA)

2. Humanitní obor – základní školy

a) Viktorie Bártíková, 4.A (NJ)

b) Anežka Panská, 4.A (FJ)

c) Anna Zajíčková, 4.A (ČJ, ZE, zdravotníci)

3. Humanitní obor – střední školy

a) Michaela Nováková, 3.D (NJ)

b) Jáchym Šidlák, 7.A (ČJ)

c) Barbora Potocká, 4.D (ČJ)

4. Umělecký obor – střední školy

a) Ivana Horáčková, 7.A (fotografie, BI)

5. Technický obor – střední školy

a) Ondřej Mach, 6.A (ICT)

b) Jan Šimůnek, 7.A (ICT)

7. Nominování Základní uměleckou školou J. V. Stamice v oboru hudebním:

a) Anna Zajíčková, 4.A

b) Jan Novotný, 5.A

c) Zuzana Kruntorádová, 1.C

d) Cai Yang, 7.A

e) Jindřich Macek, 6.A

Závěrem se sluší poděkovat. Oceněným studentům za skvělou reprezentaci školy, jejich rodičům a pedagogům za příkladné vedení a Kraji Vysočina za organizaci této bohulibé akce.

talent

talent