Naše děvčata dosáhla nebývalého úspěchu!

Autor: Mgr. Pavla Kotnová <kotnova(at)ghb.cz>, Téma: Olympiády a soutěže, Vydáno dne: 24. 06. 2018

Pohár za třetí místo v celorepublikovém finále Soutěže mladých zdravotníků míří na naši školu. V Ostravě jej vybojoval dívčí tým studentek sekundy a kvarty.Na naší škole již řadu let pracuje zdravotnický kroužek složený převážně z dívek nižšího stupně gymnázia. V poslední době se jim opravdu daří. Naše zdravotnice se již několikrát umístily na stupních vítězů v okresních kolech soutěže Mladých zdravotníků a letos se jim podařilo vyhrát dokonce i krajské kolo v Jihlavě a postoupily až do kola republikového.

Republikové kolo Mladých zdravotníků se konalo v Ostravě 16. 6. 2018. Děvčata si vedla opravdu skvěle. Ukázala, že jsou výborně sehraná parta. Zvládla v pohodě ošetřit dvanáct vážných poranění, předvedla své umění v obvazové technice i přenosu zraněných. Soutěž nebyla vůbec jednoduchá a holky v ní obsadily krásné třetí místo!

A kdože je tak šikovný? Anička Zajíčková a Markéta Belatková z kvarty, ze sekundy Klára Beránková, Sandra Fleissigová a Jolana Prášková. Patří jim velký dík a uznání. Rovněž tak je nutno poděkovat Martině Tvrdé a Michaele Tůmové, maturantkám z letošní oktávy, které družstvo výborně připravily.

Na závěr bych chtěla vyslovit přání, aby se našli noví členové tohoto kroužku, kteří jej doplní a naváží na dosažené úspěchy.

 Za PK BI RNDr. Marie Vlková