Tři výrazné úspěchy v jednom týdnu má "na triku" Ondřej Mach

Autor: Mgr. Zuzana Šimůnková <simunkova(at)ghb.cz>, Téma: Informatika (ICT), Vydáno dne: 07. 05. 2018

Konec letošního dubna si asi bude Ondřej Mach ze sexty pamatovat - ve třech různých soutěžích zúročil svoji dosavadní práci. Odnáší si celorepublikové vítězství, krajské vítězství s postupem do celostátního kola a třetí krajské místo - ale radši pěkně po pořádku...
Helle Köpfe 2017/18


Konec letošního dubna si asi bude Ondřej Mach ze sexty pamatovat - ve třech různých soutěžích zúročil svoji dosavadní práci. Ale radši pěkně po pořádku...

Ve čtvrtek 19. dubna vyrazila výprava 4 našich reprezentantů na krajské kolo soutěže v programování do Třebíče. V kategorii programování webu si porvé jeli změřit své síly septimáni - Martin Hajný obsadil třetí příčku a v těsném závěsu na 4. místě byl Robin Sitař. Naše jediná zástupkyně v kategorii programování, Barbora Fučíková z kvinty, sice neobsadila přední místa, ale splnila svůj cíl - nabyla cenné zkušenosti. Naopak již potřetí jel Ondřej Mach ze sexty, opět soutěžil v kategorii programování mikrořadičů a zopakoval také svůj loňský postup do celostátního kola - ovšem tentokrát rovnou z prvního místa!

Krajské kolo soutěže v programování

Následující středa byla pro Ondru ve znameni "výletu" do Prahy - byl pozván na celostátní finále soutěže přírodovědných a technických projektů Helle Köpfe, kterou pořádá Goethe Institut. V této soutěži byli naši studenti v minulosti již třikrát ve finále, z čehož dvakrát zvítězili. Před rokem si třítýdenní jazykový kurz u Berlína z finále odnesl díky svému dronu Jan Šimůnek, letos zapůsobila Ondrova IoT meteostanice a také on pojede v létě na jazykový kurz. K celostátnímu vítězství gratulujeme!

Helle Köpfe 2017/18

Své úspěšné tažení zakončil Ondřej den poté na krajské přehlídce Středoškolské odborné činnosti, kde obsadil třetí místo v kategorii elektrotechnika, elektronika a telekomunikace. Pedagogické vedení práce a soutěžní prezentace zajistila Mgr. Z. Šimůnková.

Na tomto místě bychom rádi poděkovali panu Bc. Milanu Košovi z firmy ECLIPSERA s.r.o., která provozuje Arduino shop. Ondrova meteostanice s využitím Internetu věcí by nevznikla bez jeho odborného vedení a materiální podpory.