Projekt Erasmus+ pokračuje!

Autor: RNDr. Milan Zimpl, Ph.D. <zimpl(at)ghb.cz>, Téma: Erasmus+, Vydáno dne: 15. 04. 2018

Na konci dubna studenti z Finska, Francie a Itálie zapojení do projektu IPSO FACTO přijedou obdivovat krásy nejen našeho kraje, ale celé České republiky.

Na konci dubna studenti Finska, Francie a Itálie zapojení do projektu přijedou obdivovat krásy nejen našeho kraje, ale celé České republiky.Na začátku letošního školního roku začal projekt IPSO Facto, který je zaměřený na stravu a zdravý životní styl, setkáním studentů a učitelů ze čtyř zemí (z České republiky, Francie, Finska a Itálie) na jihu Itálie ve městě Catanzaro a jeho okolí. Jak tato část projektu probíhala, co nás překvapilo a jaké byly naše postřehy si můžete přečíst na webových stránkách našeho gymnázia.
Nyní projekt pokračuje. Na konci dubna totiž studenti z ostatních zemí přijedou obdivovat krásy nejen našeho kraje, ale celé České republiky. Projekt bude probíhat podobnou formou jako v Itálii. Zahraniční studenti budou tedy ubytováni u studentů našeho gymnázia, kteří jsou v tomto projektu zapojeni.  Během společného programu budeme prezentovat stravovací návyky v České republice, porovnávat kvalitu potravin, ukazovat specifika české stravy atd. 
Máme také připraveno několik výletů po naší republice. Jelikož všichni zahraniční studenti znají především Prahu, naše první kroky budou směřovat právě tam. Navštívíme mnoho památek, např. Pražský hrad, Karlův most, Václavské náměstí, projdeme mnoha uličkami a ochutnáme místní speciality.
Dalšími místy, která navštívíme, budou např. Litomyšl (především zámek – památka UNESCO), Veselý kopec (skanzen) nebo některý z pivovarů na Vysočině. 
Doufáme, že se naše plány vydaří, a věříme, že pro zahraniční studenty přichystáme skvělý program, na který nikdy nezapomenou.    
             Za studenty GHB, Vít Daněk, 2.D