Silový čtyřboj dívek - republikové finále

Autor: Mgr. Gabriela Kučírková <kucirkova(at)seznam.cz>, Téma: Sport, Vydáno dne: 13. 04. 2018

Naše gymnázium se může pyšnit sportovkyněmi, které jsou v rámci středních škol páté nejlepší v celé republice. Čtyřčlenný tým děvčat z Gymnázia Havlíčkův Brod obsadil krásnou pátou příčku v silovém čtyřboji a navíc jedna ze závodnic ukořistila třetí příčku v individuálním závodě v jedné z disciplín.

Ve dnech 5. a 6. 4. 2018 reprezentovalo družstvo dívek naší školu v silovém čtyřboji v Karlových Varech. Po jasném vítězství v krajském kole bylo jasné, že se dívky v republikovém finále neztratí, ale ony ještě překvapily vynikajícím týmovým výsledkem a individuálními výkony.

Celkově skončily na krásné páté příčce ze čtrnácti zúčastněných týmů. Dokázaly porazit i týmy ze škol, které se zaměřují na fyzickou přípravu studentů. Ve všech disciplínách se umístily jednotlivě v první polovině startovního pole. Soupeřilo se v hodu plným míčem vzad, trojskoku snožmo z místa, šplhu na tyči a v disciplíně leh - sed za 1 minutu. V poslední disciplíně z našich děvčat excelovala Veronika Kubátová, která také získala třetí místo. Celkově se pak umístila na desáté příčce.

Krásného individuálního výsledku dosáhla i Karolína Juřicová, která obsadila v jednotlivcích 14. místo. Medaile těsně unikla Kristýně Slovákové, která obsadila v disciplíně hod plným míčem 4. místo. Ve šplhu na  tyči byla nejlepší z našich Marie Poláková, která svými vyrovnanými výkony přispěla do týmového balíčku bodů, který byl pátým nejplnějším z celé republiky.

Naše dívky se velmi dobře vyrovnaly s obrovskou konkurencí, která byla podle výsledků z minulých let asi nejsilnější. Věříme, že příští rok opět postoupí a budou moci reprezentovat naši školu minimálně tak skvěle jako letos nebo ještě lépe.

K dosaženým výsledkům gratulujeme a přejeme mnoho štěstí v následujících bojích.

Složení týmu: Karolína Juřicová 7. A, Marie Poláková 5. A, Kristýna Slováková 2. D, Veronika Kubátová 1. D

Pořadí prvních pěti škol: Gymnázium Arabská Praha, Gymnázium Šumperk, Střední odborná škola ochrany osob a majetku Karviná, Bezpečnostně právní akademie Brno, Gymnázium Havlíčkův Brod