Výstražná stávka studentstva GHB

Autor: Předseda Studentského parlamentu <mysaktuma(at)seznam.cz>, Téma: Studentský parlament, Vydáno dne: 13. 03. 2018

Studenti, studentky, přátelé, přijďte ve čtvrtek 15.3. ve 12 hodin před budovu naší školy podepsat petici, kterou vyzýváme ústavní představitele České republiky jmenovitě prezidenta České republiky, premiéra České republiky a Parlament České republiky k obraně ústavních a společenských zvyklostí a hodnot.

Přijďte ve čtvrtek 15.3. ve 12 hodin před budovu naší školy podepsat petici, kterou vyzýváme ústavní představitele České republiky jmenovitě prezidenta České republiky, premiéra České republiky a Parlament České republiky k obraně ústavních a společenských zvyklostí a hodnot. Symbolem této stávky jsou pravítka, tak je vyndejte z batohů a zásuvek a přijďte nás podpořit! S sebou můžete přinést také křídy a zanechat nám nějaký obrázek na chodníku! Fantazii se meze nekladou!

Výstražnou stávkou vyzýváme ústavní představitele České republiky, jmenovitě prezidenta České republiky, premiéra České republiky a Parlament České republiky k obraně ústavních a společenských zvyklostí a hodnot.

Chceme, aby se všem a vždy měřilo stejným metrem. Chceme, aby prezident plnil svoji ústavní funkci a aby o budoucnosti nás všech nerozhodovaly trestně stíhané osoby, aby v klíčových výborech neseděli ti, kteří kdysi aktivně potlačovali demokracii a mlátili studenty.

Normalizace lži a absence základní odpovědnosti mají pro náš stát destruktivní následky pro celou společnost a kategoricky je odmítáme.

Především požadujeme:
1) Aby prezident České republiky plnil ústavní povinnost jmenováním premiéra, který získá podporu a který nebude trestně stíhanou osobou.
2) Aby vláda v demisi nekonala zásadní a personální kroky ani nevytvářela nové ústavní pořádky.
3) Aby Senát důrazně vystoupil proti nedodržování ústavních zvyklostí.

Za organizátory:
Luboš Louženský, student KP DAMU
Kateřina Rundová, studentka KP DAMU
Martin Zahálka, umělec
Radovan Bláha, aktivista
a další.

Vyhlášení protestní stávky probíhá s plnou podporou studentské komory akademického senátu DAMU a děkanky DAMU.

Organizační pokyny a více informací: https://docs.google.com/1Dy18XoxncG6W-_7qJXzkdgRwNCukE2biLpe0cJu_YTo/edit?usp=sharing