Fotosoutěž - uzávěrka prvního kola se blíží

Autor: Mgr. Zuzana Šimůnková <simunkova(at)ghb.cz>, Téma: Olympiády a soutěže, Vydáno dne: 05. 03. 2018

Pokud rádi fotíte, nebojte se zapojit. Uzávěrka 1. kola je 15. března.
Ivana Horáčková


Již několik let se naši studenti zúčastňují celostátní fotosoutěže Příroda objektivem. Přinášíme výborné zprávy o výsledcích minulého ročníku a informace k ročníku novému. Pokud rádi fotíte, nebojte se zapojit.

Ivana Horáčková

Výsledky soutěže za rok 2017

V minulém roce byla vyhlášena témata Pavoučí svět a Zrcadlení, což mohlo slabší povahy odradit. Ne však naši stálici mezi nejlepšími - Ivana Horáčková ze septimy opět v celoročním hodnocení zabodovala a po započtení hodnocení čtvrtého kola obsadila ve své kategorii B druhé místo. K výbornému výsledku Ivaně gratulujme!

Další naši pravidelní účastníci kategorie B se z různých důvodů nezúčastnili všech čtyř kol, nicméně i s menším počtem hodnocených fotografií dokázala Martina Arltová ze 4. C obsadit páté místo, Maria Šimůnková z kvinty desáté místo a Roman Roubínek ze sexty místo patnácté ze šedesáti.

Ivana Horáčková
Martina Arltová
Maria Šimůnková
Roman Roubínek

Nový ročník přináší nová témata

V roce 2018 nás opět čekají čtyři kola, dle předchozích zkušeností doporučujeme si nastavit na příslušná data připomenutí: první kolo končí 15. března, druhé kolo má uzávěrku 15. června, třetí dne 15. září a do čtvrtého kola musíte zaslat fotografie nejpozději 30. listopadu 2018.

A jaká témata si pro nás společnost Mladých ochránců přírody nachystala? Zdá se, že se letos trochu projdeme - a nezapomeňte, fotky mají pocházet z ČR!

Němí svědkové dávné minulosti… divné balvany a rozeklané skály, ale i otisk trilobita, neolitické záhady, základy dávno zaniklých staveb, divný listonoh, menhiry a pravěké rondely, …

Z očí do očí…čí oči svítí v šeru – je to tygr nebo kočka?, kolik očí má pavouk?, toho vzteklého kance si vyfotím!, kde má ten slimák vlastně oči?, hypnotizují tě upřené oči zvířete → vyfoť ho!,…