Okresní a krajské kolo ve volejbalu chlapců

Autor: Mgr. Monika Sedláčková <sedlackova(at)ghb.cz>, Téma: Sport, Vydáno dne: 14. 12. 2017

Okresní kolo ve volejbalu chlapců (kategorie – střední školy) se hrálo 1.12.2017 ve sportovní hale TJ Jiskra Havlíčkův Brod. Soutěž byla časově náročná, jelikož se turnaje účastnilo sedm družstev rozdělených do dvou základních skupin.

Okresní kolo ve volejbalu chlapců (kategorie – střední školy) se hrálo 1.12.2017 ve sportovní hale TJ Jiskra Havlíčkův Brod. Soutěž byla časově náročná, jelikož se turnaje účastnilo sedm družstev rozdělených do dvou základních skupin. Naše gymnázium do této soutěže nasadilo kvalitní tým, který dokázal celým turnajem projít bez jediné porážky. Stali jsme se a tímto jsme si zajistili postup do kola krajského, které se hraje ve Žďáře nad Sázavou.

Žáček Richard 2D
Firon Josef 3C
Šidlák Jan 6A
Pipek Štěpán 1C
Čížek Jan 1C
Novák Marek 7A
Novotný Jan 7A
Pabousek Jiří 7A
Líška David 3D
Čížek Jan 1D

Všem hráčům děkujeme za reprezentaci školy a přejeme úspěch i v kole
krajském.


Krajské kolo ve volejbalu chlapců
Dne 13. 12. 2017 se ve Žďáře nad Sázavou konalo krajské kolo ve volejbalu chlapců. Turnaje se zúčastnilo pět týmů z Vysočiny, a tak se hrálo systémem každý s každým.
Naše družstvo, které hrálo ve složení Firon Josef 3.C, Novotný Jan 7.A, Pabousek Jiří 7.A, Novák Marek 7.A, Šidlák Jan 6.A, Žáček Richard 2.D a Pipek Štěpán 1.C se nejprve utkalo se jihlavskou školou SŠPTA, kde se projevila nesehranost našeho týmu. Naši studenti prohráli 0 : 2 na sety. Další zápas s Gymnáziem Třebíč se zcela našim hráčům také nevydařil a bohužel prohráli 0 : 2. Zbývající dva zápasy se ale chlapci vzchopili a ve třetím zápase výrazně potrápili favorita ze Sportovního gymnázia Jihlava, který s nimi ztratil svůj jediný set za celý turnaj. Prohráli až v tiebreaku 1 : 2. Poslední zápas si naši hráči udrželi dobrou výkonnost a VOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou porazili 2 : 1 na sety. Chlapcům děkujeme za dobrou reprezentaci naší školy.
Celkové pořadí:
1.    Sportovní gymnázium Jihlava
2.    SŠPTA Jihlava
3.    Gymnázium Třebíč
4.    Gymnázium Havlíčkův Brod
5.    VOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou