Z finále Logické olympiády

Autor: Mgr. Zuzana Šimůnková <simunkova(at)ghb.cz>, Téma: Olympiády a soutěže, Vydáno dne: 28. 11. 2017

Martin Kosprd z tercie byl mezi deseti reprezentanty Kraje Vysočina, kteří soutěžili 27. listopadu v Míčovně Pražského hradu v celostátním finále Logické olympiády. A náš kraj zaznamenal nebývalý úspěch.

Jediný zástupce naší školy, Martin Kosprd z tercie, byl mezi deseti reprezentanty Kraje Vysočina, kteří soutěžili 27. listopadu v Míčovně Pražského hradu v celostátním finále Logické olympiády. Celkem soutěžilo 196 žáků a náš kraj zaznamenal nebývalý úspěch.

Martin měl na letošním finále jako hlavní úkol trénink v konkurenci starších v jeho kategorii - kategorie B je pro 2. stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií. Jeho umístění v první polovině výsledkové listiny je výborné, i když při vyhlášení výsledků Martin určitě vzpomínal na svůj velký úspěch v páté třídě ZŠ, kdy před třemi lety po vítězství v krajském kole stál ve finále mezi nejlepšími.

Již tehdy spolu s ním postoupil z našeho kraje i Matěj Ságl z Kamenice u Jihlavy, který letos krajské kolo v kategorii B vyhrál, poradil si i s finálovými úlohami a stal se historicky prvním vítězem Logické olympiády z Vysočiny. Gratulaci si zaslouží i další zástupce Vysočiny, Matěj Macek z Třebíče, který také v této kategorii obsadil 6. místo.

Všichni účastníci finále ale zaslouží obdiv, vždyť soutěže se v základním kole zúčastnilo více než 60 tisíc žáků. Samotné finále obsahovalo šest bloků různorodých úloh a s malými přestávkami se soutěžilo 5 hodin.

LO
LO
LO