Soutěž "Helle Köpfe" má své vítěze

Autor: Mgr. Eva Součková <souckova(at)ghb.cz>, Téma: Německý jazyk, Vydáno dne: 09. 05. 2017

V Goethe institutu v Praze proběhlo v dubnu finále soutěže s názvem "Helle Köpfe". Také naše gymnázium mělo v soutěži svého zástupce.Soutěž "Helle Köpfe" (Bystré hlavy) je určena středoškolským studentům, kteří se zajímají o fyziku, chemii, biologii, matematiku či informatiku. Účastníci se zabývají určitým tématem z těchto předmětů, provádějí své vlastní výzkumy a projekty a následně je prezentují před odbornou porotou. Prezentace probíhá v češtině a výherci mají poté možnost zúčastnit se letního jazykového kurzu v Německu.

Student Jan Šimůnek ze sexty se letos soutěže zúčastnil se svým projektem "Multifunkční autonomní hexakoptéra". Porotě se projekt natolik líbil, že se Honza stal jedním z výherců hlavní ceny. Mezi porotci byl také bývalý student naší školy Vít Boček, který se stal spolu s Ludvíkem Miškou výhercem soutěže v roce 2011.

Honza se svěřuje se svými dojmy: "Na soutěži přírodovědných a technických projektů "Bystré hlavy" jsem byl už podruhé. Není důležité, zda umíte německy nebo ne, ale jestli máte projekt, který vás baví a který můžete a chcete dále rozvíjet. Soutěž je zároveň skvělou příležitostí k seznámení s vrstevníky s podobnými zájmy a výměně zkušeností."

Děkujeme Honzovi za vzornou reprezentaci školy a přejeme hodně úspěchů v další badatelské činnosti!

 

V. Boček

Multifunkční autonomní hexakoptéra

Vyhlášení vítězů

Historie se opakuje

Zdravotnictví

Biologie

Chemie

Technika

Biologie

 

Foto: Zuzana Šimůnková