Tři naši studenti postupují z okresního do krajského kola SOČ

Autor: RNDr. Jaroslav Kocman <kocman(at)ghb.cz>, Téma: Olympiády a soutěže, Vydáno dne: 17. 04. 2017

Ve čtvrtek 6. dubna se konalo v divadelním sále AZ centra okresní kolo SOČ. Pokud by někdo nevěděl, co tato zkratka znamená, jedná se o soutěž nazvanou Středoškolská odborná činnost a její historie sahá až do roku 1978 (více na stránkách www.soc.cz). Naše gymnázium reprezentovali tři studenti.

Ve čtvrtek 6. dubna se konalo v divadelním sále AZ centra okresní kolo SOČ. Pokud by někdo nevěděl, co tato zkratka znamená, jedná se o soutěž nazvanou Středoškolská odborná činnost a její historie sahá až do roku 1978 (více na stránkách www.soc.cz). Naše gymnázium reprezentovali tři studenti s následujícími díly:
Grygarová Monika (4D) - Redoxní reakce (obor 3 - Chemie)
Šimůnek Jan (6A) - Robotické pásové vozidlo pro průzkum těžce dostupných prostor (obor 10 - Elektrotechnika, elektronika a telekomunikace )
Novotný Jonáš (7A) - Desktopová aplikace v C# (obor 18 - Informatika)
Dále bylo okresní kolo obsazeno třemi pracemi ze zdejší stavební školy a sedmi z chotěbořského gymnázia. Oborů je hodně, konkurence v okresním kole nebývá veliká a práce našich studentů byly ve svých oborech jediné. Úkolem poroty v okresním kole tedy bylo zejména posouzení, zda má konkrétní práce dostatečnou úroveň na to, aby mohla postoupit do krajského kola. Všech třináct prací bylo doporučeno k postupu.
Popřejme tedy našim studentům hodně úspěchů v krajském kole!