Memoriál Moniky Jirákové

Autor: Mgr. Monika Sedláčková <sedlackova(at)ghb.cz>, Téma: Sport, Vydáno dne: 07. 04. 2017

Dne 5.4.2017 pořádala OA a HŠ Havlíčkův Brod volejbalový turnaj smíšených družstev. Náš tým, který hrál ve složení Pavla Boháčová 8.A, Radka Beránková 4.D, Anna Macková 4.D, Nikola Tomášková 4.D, Jakub Doležal 6.A, Josef Firon 2., Jan Šidlák 5.A a Richard Žáček 1.D, byl jako obhájce loňského titulu jedním z favoritů na vítězství.

Turnaje se zúčastnilo 6 středních škol, a to pořádající OA a HŠ Havlíčkův Brod, SPŠS Havlíčkův Brod, Gymnázium Chotěboř, Gymnázium Ledeč nad Sázavou, Gymnázium Havlíčkův Brod a Akademie Světlá nad Sázavou. Družstva byla rozlosována do dvou skupin, kde se hrálo systémem každý s každým, přičemž první dva týmy ze skupin postupovaly do semifinále. Našimi soupeři v základní skupině byla SPŠS Havlíčkův Brod a Gymnázium Ledeč nad Sázavou. I přes velmi dobrý výkon soupeřů, naše družstvo vyhrálo svou skupinu bez ztráty setu a postoupilo jasně do semifinálových bojů, kde našim soupeřem byl domácí tým OA a HŠ Havl. Brod. I v tomto zápase náš tým předvedl své volejbalové schopnosti a po dobrém výkonu postoupil hladce do finále proti Akademii Světlá nad Sázavou. V tomto zápase podali naši hráči a hráčky nejlepší výkon a zcela zaslouženě vyhráli 2 : 0 na sety.
V celém turnaji naše družstvo neztratilo ani jediný set a celkově byl v každém zápase k vidění skvělý volejbal. Našim studentům a studentkám děkujeme za reprezentaci naší školy a navrácení putovního poháru.