Literární kurs 2017 - poprvé společně s Gymnáziem Vrchlabí!

Autor: Mgr. Aleš Říman <riman(at)ghb.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 17. 03. 2017

Zájemci o tradiční literární putování, prosím, čtěte!!!

Školní rok sviští nezadržitelně ke svému konci, jak Gábina Koukalová, když nemá namazáno indulonou. To je špatná zpráva tak maximálně pro maturanty, my ostatní se pomalounku počínáme tetelit radostí a napjatým těšením v očekávání prázdnin. Ale než k nim dojde, nastanou ještě další utěšené radovánky, a jednou z nich je bezpochybně tradiční literární kurs, který se po dvou letech velkolepých společných kursů uměleckých znovu spolu s kursem výtvarným hlásí o slovo.

Předně - kdy, kde, jak, proč, za kolik, a takové ty světské povšechnosti.

Kurs proběhne od soboty 17. 6. a potrvá do neděle 25. 6. Svou pouť tentokrát započneme v České Skalici, kde se setkáme se spřátelenými literáty z vrchlabského gymnázia. A zamíříme do Babiččina údolí, dále na Náchodsko a Broumovsko a dospějeme za ideální konstelace hvězd až na Hrádeček Václava Havla. Kurs vás bude stát tolik, kolik si sami určíte. Porajzujeme (krásný čechogermanismus, panečku) si to s batohy na zádech, stravovat se bude každý sám, spát budeme pod stany, čili peníze budete potřebovat jen na dopravu (cca 300 Kč) a na kempy, budeme-li spát organizovaně. Kolik projíte, tolik si zaplatíte. To je překrásná svoboda hraničící s dospělostí. A budeme psát a číst, v souladu i kontrapunktu s krajinou, v níž rostli či žili Čapci a Jirásek a Škvorecký a Němcová a Olga Tokarczuk, třeba. Ale to jsou jen zlomečky naší inspirace, na košt.

A teď to nejdůležitější - je čas se přihlásit. Na facebookové stránce GHB najdete formulář závazné přihlášky, kterou bych prosil doručit podepsanou zákonným zástupcem nejpozději do konce příštího týdne. Minimum účastníků je deset, maximum šestnáct, kdo dřív přijde, ten dřív nemele, ale prostě pojede.

Veškeré dotazy rád zodpoví telefonicky, případně písemně Aleš Říman (739028266, riman@ghb.cz).

Musíme vám tedy v konci tohoto závažného pojednání říct, že se těšíme. Těšíte se taky?

 

Na tváři těžký žal, hluboký srdci smích. Aleš Říman a Honza Salvet.