Soutěže v němčině

Autor: Mgr. Eva Součková <souckova(at)ghb.cz>, Téma: Německý jazyk, Vydáno dne: 09. 03. 2017

Studenti našeho gymnázia jsou úspěšní také v soutěžích, které jsou zaměřeny na němčinu.V lednu tohoto roku se uskutečnilo školní kolo olympiády v němčině. Vítězem z řad studentů nižšího gymnázia se stal Martin Drápalík z kvarty, na předních místech v kategorii vyššího gymnázia se umístily Pavlína Jindrová ze septimy a Barbora Potocká ze 3.D.

9. února proběhlo v AZ Centru v Havlíčkově Brodě okresní kolo. Martin obsadil ve své kategorii 2. místo, Pavlína a Barbora 1. a 2. místo. Studenti museli prokázat své konverzační dovednosti při povídání o sobě, rodině, koníčcích a dalších tématech běžného života. Nechyběla ani práce s poslechem a popis obrázku.

Pavlína pak pokračovala do krajského kola, které proběhlo 9. března v Domě dětí a mládeže v Jihlavě. V konkurenci němčinářů z dalších středních škol našeho kraje obsadila Pavlína pěkné 4. místo.

Všem účastníkům soutěží v němčině děkujeme za výbornou reprezentaci školy a blahopřejeme!

Koncem března se na našem gymnáziu uskuteční školní kolo soutěže v předčítání německých textů. Letos si studenti nastudují úryvek z knihy Michaela Endeho "Momo". Při samotné soutěži bude pak jejich úkolem text přečíst s co nejlepší výslovností a výrazným přednesem. Těšíme se na všechny účastníky a jejich výkony!