Fotosoutěž Příroda objektivem - přidáme k loňskému vítězství další?

Autor: Mgr. Zuzana Šimůnková <simunkova(at)ghb.cz>, Téma: Informatika (ICT), Vydáno dne: 08. 03. 2017

Jak jsme informovali již v prosinci na našem facebookovém profilu, minulý ročník fotosoutěže dopadl pro naše studenty velmi příznivě - zejména pro Ivanu Horáčkovou ze sexty, která se po celoročním focení na téma Krása květin k výhře v kategorii B zaslouženě dopracovala. Jak se ona i další poperou s letošními tématy? Termín uzávěrky prvního kola je 15. března.
autor: Ivana Horáčková - vítězka kategorie B


Loňský ročník ve znamení květin a údolí

Gratulujeme Ivaně Horáčkové ze sexty k republikovému vítězství v minulém ročníku celoroční fotosoutěže pořádané Mladými ochránci přírody. V kategorii B je naše škola opravdu vidět - mezi pěti nejlepšími jsou tři naši - kromě vítězky Ivany je na 4. místě kvartánka Maria Šimůnková a na 5. příčce Jan Šimůnek ze sexty. Také Václav Sedláček z tercie, který soutěžil mezi mladšími v kategorii A hájil barvy školy úspěšně - obsadil 5. místo. V konkurenci dospěláků, kterých se zapojilo nejvíce, zkusila prorazit i naše učitelka ICT Zuzana Šimůnková a obsadila v celoročním pořadí 8. místo.

autor: Ivana Horáčková - vítězka kategorie B
M. Šimůnková - Jako nevěsta
Jan Šimůnek - Bílá
Z. Šimůnková - Tajemství lichořeřišnice
V. Sedláček - Podzimní sluníčko

Všechny soutěžní fotografie lze nalézt na webu Mladých ochránců přírody, od konce prosince jsou také zveřejněny výsledky celoročního hodnocení.

Přidáte se letos?

Letošní témata jsou opět dvě. Prvním je Pavoučí svět, s lyrickým popisem autorů: "důmyslné stavby plachetnatek, snovaček, křižáků a ostatních, záhadné kokony, dramatická smrt kořisti, pavučiny ojíněné i vlající, lovci drobní i mohutní, maskovaní i nápadní, nebo snad pohled z očí do očí?". Druhým tématem je Zrcadlení: "tajemné zrcadlení na vodní hladině, blyštivá louka s ranní rosou, jiskřivé Slunce na ledu, odrazy světel někde nad řekou, odlesky na vyleštěném kameni,…".

Přidáte se letos i vy? Uzávěrka prvního kola je 15. března, pokud však nyní nemáte vhodné fotky, připojte se později - za rozhlédnutí kolem sebe v přírodě to určitě stojí.