Historický úspěch studentů GHB v celostátním kole fyzikální olympiády

Autor: Mgr. Václav Vydlák <vvydlak(at)email.cz>, Téma: Olympiády a soutěže, Vydáno dne: 23. 02. 201718. ledna 2017 se v Jihlavě konalo krajské kolo fyzikální olympiády v elitní kategorii A. Na základě výsledků této soutěže byli do celostátního kola pozváni čtyři nejúspěšnější řešitelé z Kraje Vysočina, dva z nich z jediné školy, z Gymnázia Havlíčkův Brod.

Celostátní kolo 58. ročníku FO se konalo 7. – 10. února 2017 ve městě Rumburk. Pro všechny účastníky bylo zajištěno ubytování a stravování. První den se konalo oficiální zahájení soutěže. Druhý den byly zadány čtyři úlohy teoretické, na jejich vypracování bylo 5 hodin času. Třetí den byla zadána úloha experimentální. Poslední den byly vyhlášeny výsledky a rozdány ceny.

Jáchym Bártík (8.A) a Matěj Mezera (4.C) reprezentovali Kraj Vysočina a Gymnázium Havlíčkův Brod na celostátní úrovni víc než skvěle. V konkurenci 49 nejtalentovanějších středoškolských studentů z celé České republiky se zařadili mezi 43 úspěšných řešitelů, Jáchym Bártík na 14. místě a Matěj Mezera dokonce na 9. místě.

Oběma studentům k velkolepému úspěchu gratulujeme!