Gymnázium Havlíčkův Brod - oficiální webové stránky

Soutěž Bobřík informatiky zná krajské i celostátní vítěze

Autor: Mgr. Zuzana Šimůnková <simunkova(at)ghb.cz>, Téma: Informatika (ICT), Vydáno dne: 01. 02. 2017

Druhé místo v krajském pořadí a šestou příčku v celostátním žebříčku si na začátku února řešením algoritmických úloh vysoutěžil Matěj Mezera ze 4. C. Další dva naši studenti jsou v desítce nejlepších v kraji.

Druhé místo v krajském pořadí a šestou příčku v celostátním žebříčku si řešením algoritmických úloh vysoutěžil Matěj Mezera ze 4. C.

V Jihlavě se 1. února sešlo 27 soutěžících, z nichž pět bylo z naší školy. Tři se stali úspěšnými řešiteli krajského kola - kromě stříbrného Matěje se Jan Hlaváč z oktávy umístil na 6. místě a Jan Herman z 3. C obsadil příčku sedmou. Krajské kolo se pořádá pouze pro nejstarší kategorii, postupují nejlepší soutěžicí z listopadového národního kola, s jehož výsledky jsme vás seznámili na podzim.

Celostátní pořadí kategorie Senior je stanoveno na základě výsledků soutěží, které se konaly ve všech krajích ve stejném čase. Maxima bodového hodnocení dosáhli pouze tři studenti v celé ČR, jedním z nich je jihlavský student Jakub Mestek - vítěz našeho krajského kola. Na dalších třech příčkách jsou soutěžící, kteří udělali pouze jedinou chybu. Mezi nimi je Matěj, jehož umístění na celostátní šestě příčce určilo kritérium času potřebného na řešení všech patnácti úloh.

Za reprezentaci školy děkujeme i Michalu Červenému ze 4. C a Janu Suchomelovi z oktávy.