Tréninky na přijímací zkoušky

Autor: PhDr. Hynek Bouchal, Ph.D. <bouchal(at)ghb.cz>, Téma: Přijímací řízení, Vydáno dne: 01. 02. 2017

Gymnázium Havlíčkův Brod nabízí všem žákům pátých a devátých tříd, které čeká přijímací řízení, tréninky z češtiny a matematiky. Účast na tréninkových kurzech je otevřená všem zájemcům, není podstatné, zda chtějí studovat na brodském gymnáziu či na jiné střední škole.Gymnázium Havlíčkův Brod nabízí všem žákům pátých a devátých tříd, které čeká přijímací řízení, tréninky z češtiny a matematiky. Účast na tréninkových kurzech je otevřená všem zájemcům, není podstatné, zda chtějí studovat na brodském gymnáziu či na jiné střední škole.

Tréninky odstartujeme ve středu 8. 2. 2017 od 14.15 matematikou. Naši pedagogové budou zájemcům o čtyřleté i osmileté studium 90 minut podrobně vysvětlovat, co všechno se od nich při přijímací zkoušce z matematiky očekává. Za týden poté, tedy ve středu 15. února provedou totéž naši češtináři. Ve středu 1. 3. bude pokračovat kurz již pouze pro čtyřletý cyklus, a to matematikou: tato lekce naváže na hodinu z 8. 2., přinese nové úlohy a nové informace. 8. 3. obdobně navážou naši češtináři na lekci z 15. 2.

Na tréninky je třeba se registrovat předem na adrese bouchal@ghb.cz. Všechny kurzy jsou zdarma.  

 

Trénink na přijímací zkoušky – vždy ve středu 14.15-15.45

datum

čtyřletý cyklus

osmiletý cyklus

8. 2

Matematika

Matematika

15. 2.

Český jazyk

Český jazyk

1. 3.

Matematika

 

8. 3.

Český jazyk

 

 

Přijímačky nanečisto

Na středu 22. března od 14.00 jsme připravili závěrečnou generálku celého přípravného maratonu - přijímací zkoušky nanečisto. Účast na přijímacích zkouškách je otevřená všem zájemcům, není podstatné, zda chtějí studovat na brodském gymnáziu či na jiné střední škole. Také není třeba se nikde registrovat či hlásit předem.

Přijímačky nanečisto budou svým obsahem i formou přesně odpovídat testům připravovaným ministerstvem školství, nepůjde však o ilustrační testy, které ministerstvo zveřejňuje na konci ledna. Testové úlohy, jež budou pro zájemce 22. března na brodském gymnáziu připraveny, tvoří pedagogové této školy, kteří s ministerskými tvůrci testů dlouhodobě spolupracují na různých úrovních a podrobně znají jejich testové metody a postupy. Společně s originálními testy obdrží všichni přítomní také záznamový arch a klíč správných řešení. Úroveň své vlastní připravenosti si bude moci každý z přítomných srovnat s ostatními. Předpokládaný konec přijímacích zkoušek nanečisto je v 16.00 hodin.  Veškeré dotazy zodpovíme na e-mailu bouchal@ghb.cz.