Předvánoční aktivity v Badatelském centru a trocha mikroskopické krásy …

Autor: Mgr. Pavla Kotnová <kotnova(at)ghb.cz>, Téma: Projekty a exkurze, Zdroj: kotnova, Vydáno dne: 16. 12. 2016

V Badatelském centru Gymnázia Havlíčkův Brod probíhají i v tomto školním roce výukové programy pro základní školy z našeho regionu a také nepovinné předměty pro studenty našeho gymnázia. Badatelské centrum se prezentuje také na výstavě středních škol v třebíčském Alternátoru

V pátek 9. 12. 2016 navštívili Badatelské centrum naší školy zájemci o přírodní vědy ze ZŠ Lípa. Byl pro ně připraven pestrý program na šesti pracovištích centra. Žáci si pod vedením našich učitelů vyzkoušeli analýzu mikrostop, důkaz sacharidů v ovoci, modelovali vady lidského oka, pracovali s termokamerou, spektrometrem a vysokorychlostní kamerou.

V předvánočním čase se do Badatelského centra přesunuly také aktivity nepovinného předmětu Příprava k biologické olympiádě. Studenti dostali za úkol připravit krystaly látek, které najdou v domácnosti, například v kuchyni nebo lékárničce, a ty byly následně pozorovány v mikroskopu Olympus. Vznikly tak zajímavé mikrofotografie – viz fotogalerie níže. Mikrosnímky vytvořené v Badatelském centru za první rok jeho provozu prezentují naši školu také na výstavě v třebíčském Alternátoru.