Prázdninová návštěva na Vysoké škole chemicko technologické

Autor: Mgr. Jiří Karel <karel(at)ghb.cz>, Téma: Chemie, Vydáno dne: 01. 09. 2016

Konec srpna je pro většinu nás, "školou povinných", chmurným obdobím konce letních prázdnin. Pro několik učitelů přírodovědných předmětů a vybranou skupinu nadaných studentů havlíčkobrodského gymnázia je to čas spojený s návštěvou Letní chemické školy, významné akce, každoročně pořádané Vysokou školou chemicko technologickou v Praze.

Letní škola chemie je akreditovanou vzdělávací akcí, při které se každoročně setkávají přední vysokoškolští odborníci pražské VŠCHT se středoškolskými pedagogy a studenty. Jejím cílem je předat učitelům chemie nejnovější trendy a poznatky z různých oblastí chemie, které přesahují rámec běžné středoškolské výuky. Přednáškový program se koná v moderní budově Národní technické knihovny. Pro studenty je připraven soubor laboratorních úloh, které provádějí v laboratořích VŠCHT pod vedením odborných asistentů.

Letošního jubilejního 30. ročníku Letní školy se z našeho gymnázia zúčastnili studenti Martin Šteidl a Veronika Bugáňová z třídy 3.D, Zuzana Zadinová a Jana Petráňová z třídy 2.C a Petr Štůla ze septimy A. Z učitelů navštívili akademickou půdu RNDr. Marie Vlková, RNDr. Milan Zimpl, Ph.D. a Mgr. Jiří Karel

Všem čtenářům a příznivcům chemie posíláme malý fotografický pozdrav:

 
 
Letní škola chemie 2016